Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Bizler Engelleri Aşmak İstiyoruz, Kutlamak Değil!

10 Mayıs 2022 - 35 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Bizler Engelleri Aşmak İstiyoruz, Kutlamak Değil!
Bizler Engelleri Aşmak İstiyoruz, Kutlamak Değil!

Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Nihat Yerlikaya, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle Alp Tv’ye önemli açıklamalar da bulundu.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın kutlandığı günlerde, engelli vatandaşların en büyük sıkıntıları ve sorunları karşısında duyarsız kalmamak, onların da her anlamda ve her halükarda yaşam alanlarının, yaşam kalitelerinin en yüksek düzeyde olması için herkesin üzerine düşen ne varsa yapması gerektiğinin bilincinde olması gerekir.

Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Nihat Yerlikaya, engelliler haftasının bir hafta boyunca kutlanmak yerine, engelleri nasıl aşabiliriz, sorunların  konuşulduğu, neleri başardık, neleri başaramadık, isteklerimiz talep ettiklerimizi tartışan bir toplumun olması istediklerini vurgu yaparak, Engelliler Haftasını ancak sorunların çözüme kavuştuğunda kutlayabiliriz dedi.

Dernek Başkanı Nihat Yerlikaya,10 yıldır Ünye’de başarılı çalışmalara imza atan bir dernek olarak, çalışmalarımıza ve isteklerimize kimsenin engel olmadan devam etmek istiyoruz diyerek konuşmalarına şu ifadelere yer verdi:

“ Bir engelli vatandaşımız sokağa çıktığında ilçenin %70 ine rahat ulaşabiliyor mu, tekerlekli sandalyesi ile yolda rahat gidebiliyor mu ona bakıyordul. Biz bunu Ünye’de başardık. Ordu Büyükşehirden yıllardır beklediğimiz kaldırım sorunları var. Yıllardır bu sorunlar çözülmedi. Bizler sadece Engelliler Haftasında derneğimize doluşan insanlar istemiyoruz. Böyle mutluluk olmaz. Her gün hatırlanmak istemiyoruz. Her gün hatırlanmak yerine, ayda bir gelip sorunlarımızı konuşabileceğimiz iştişarelerle yapalım. Biz yolumuza  çıkan engelleri böyle aşabiliriz. İş, aş, evlilik ve sosyal hayat olarak çıta oldukça yükseldi. Sorunlar takip edilip çözülürse ortadan kalkar. Derneğimizin kuruluşundan bu yana verdiğim bir mücadele var. “Engelsiz Yaşam Kampı” projemiziin hayata geçmesini istiyoruz. Buradan Vali Tuncay Sonel’e büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e 19 ilçenin belediye başkanlarına sesleniyorum. Böyle güzel bir projeyi Ünye’ye kazandırmak için öyle büyük şeylere gerek yok. Ben yıllalrdır uğraşırken Tokat bu projeyi hayata geçiriyor. Bizim neyimiz eksik diye soruyorum yetkililere” diye anlattı.

10-16 Mayıs’ın engelli değil engelsizler haftasını olduğunu söyleyen Yerlikaya, Bütün Ünye halkına ve amirinden memuruna kadar engelsiz bir yaşam dilediklerini söyleyerek Engelliler günün kutladı.

Haber: Gülten KODAL

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika