Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
BU NE HIZ! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

BU NE HIZ!

29 Kasım 2016 - 1.117 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»BU NE HIZ!
BU NE HIZ!

30 Mart 2014’de göreve geldikten sonra, hızla çalışmalara başlayan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yaptığı ve yapacağı projelerle, yapılamaz denilen projeleri bir bir hayata geçirerek, şimdiden belediye tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

Göreve başlayalı 2 yıl 7 ay olan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, bu süre içinde öyle projelere imza attı ki! Takdir etmemek elde değil. Normalde yeni başkan olan bir belediye başkanının, ilk 2 yılı sadece ekibini kurmakla, bürokrasiyi tanımakla, ve Ankara’da ki ilişkilerini kurmakla geçer.

Ancak sayın Çamyar bu süreci çok çabuk atlattı, bu da onun zaten başkan olmadan önce siyasetin içinde olması ve iki dönem Ak Parti  ilçe başkanlığı yapmasından kaynaklanan bir deneyimi olması, kendisine çok büyük avantaj sağladı.

Göreve gelir gelmez hep “Ünye’yi ilmek ilmek işleyeceğiz” diyen Başkan Çamyar, bu sözünün boş bir söz olmadığını ispat etti, yaptığı hizmetlerle.

Nedense meyve veren ağaç hep taşlanır, Başkan Çamyar’da çok eleştiriye maruz kaldı, hatta yeri geldi biz bile çok eleştirdik, ama doğrularına da, bak bu doğru dedik.

Bir kurumun başındaysan, hele hele Ünye gibi büyük bir ilçenin Belediye Başkanıysan, her türlü eleştirilere de katlanmak zorundasın.

Bu eleştirilere en güzel cevap yapılan hizmetlerle olur, başkan Çamyar’da zaten tam da bunu yapmaktadır.

Ünye’ye öyle projeler bir bir yapılıyor ki, daha biri bitmeden diğeri başlıyor, biz bile takip etmek de zorlanmıyoruz desek yalan olmaz.

Mesela an itibarı ile aynı anda devam eden çalışmalar şunlar; Ticaret merkezi inşaatı,  orta çarşı çalışması, kapalı Pazar yapımı. Bir çırpıda saydım bunları hatta daha dün Başkan Çamyarla birlikteydik ve şunu söyledi “ kapalı Pazar esnafı yeni yerlerine taşındığı an, eski kapalı pazarı hemen sökmeye başlayacağız”, yani aynı devam eden çalışmalara birde eski kapalı pazarın yıkımı eklenecek, kültür sarayı projesi için.

Yani buna kısaca, halk ağızıyla “bu ne hız sayın Başkan” derler.

Yıllardan beri herkesin bildiği Belediye sinaması binası vardı, yanında da kültür sarayı binası vardı ki ikiside beton yığını. Hele sinema binası resmen mezbelelik halde idi. Buraları şimdiye kadar kimse yıkma cesareti gösterememişti. Çünkü sorun sadece binayı yıkmak değil, buraların altında ki kiracıları da, kavgasız gürültüsüz çıkarabilmek de vardı, aynı şekilde Belediye binası altındaki kiracıları da sorunsuz boşalttırabilmekde maharet isteyen bir işti.

İşte Başkan Çamyar bunu çok güzel başardı, ne bir isyan, ne bir kavga, gürültü, hiç biri olmadan sessiz-sedasız herkes dükkanlarını boşalttı. Bırakın yıkmayı bunları bile başarabilmek bana göre maharettir.

Ünye son iki Belediye başkanıyla çok mesafe kaydetti, “Ünye’nin fotoğrafını değiştireceğiz” deyip gerçekte de değiştiren eski Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu’ndan sonra, “Ünye’yi ilmek ilmek işleyeceğiz” deyip gerçekten de, ilmek ilmek işleyen, şimdiki Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar la ne kadar gurur duysak azdır.

Bir daha ki söz sıramda görüşmek üzere,

sağlıcakla kalın…

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika