Dolar : Alış : 33.0042 / Satış : 33.0637
Euro : Alış : 35.9251 / Satış : 35.9898
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÇAMYAR’DAN SİTEM DOLU VEDA

16 Kasım 2018 - 521 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»ÇAMYAR’DAN SİTEM DOLU VEDA
ÇAMYAR’DAN SİTEM DOLU VEDA

İçişleri Bakanlığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırılan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar veda etti.

Başkanlık makamına son kez gelen Çamyar yaptığı açıklamada süreci değerlendirdi. Çamyar veda mesajında şu sözlere yer verdi;

“Yaklaşık 5 Yıl Bu Memlekete Hizmet Ettik”

1994 yılında Uzun adamın arkasında Rerah partisi gençlik kollarında başlayan siyasi serüvenim Partimizin farklı kademelerinde farklı görevlerde bulunarak devam etti. Çok zorlu süreçleri cumhurbaşkanımızın liderliğinde birlikte aştık.1994 de tamam inşallah sloganı ile başlayan kutlu yolculuk ne zaman ve ne şekilde kesintiye uğratılmak istense cumhurbaşkanımın liderliğinde ve gösterdiği yolda yılmadan ve yorulmadan koşmaya devam ettik. İlk günkü aşkımızdan hiçbir eksilmeye müsaade etmeden, tekrar tekrar ayağa kalkarak daha güçlü koşmaya devam ettik. Uzun adamın arkasından ayırılmadan yürüdüğüm yol beni Millete hizmetin adı olan Ak partimizin ilçe başkanlığı görevine kadar getirdi.

6 yıl ilçe başkanlığı yaparken ilk günkü aşkımdan ve şevkimden bir eksilme olmadan bu görevi icra ettim. Allah’ a hamdolsun ki bu altı yıllık sürecin sonunda Cumhurbaşkanımızın takdirleri ve milletimizin desteği ile doğduğum şehrin Belediye Başkanlığı görevine gelmek şahsıma nasip oldu. Bu mevkii ve makamlar bir faniye nasip olacak çok ulvi makamlardır.Cenab-ı Allah’a hamdüsenalar olsun ki bu makamlara gelmeyi şahsıma nasip etti. Bu mevkii ve makamlarda yapılacak hizmetler ile anılmak bir faninin evlatlarına bırakabileceği en güzel miraslardır. Halka hizmet ederken hakkın rızasını gözetmekten başkaca bir düşüncemiz olmadı. Bu şehre hizmet ederken Cumhurbaşkanımıza, partimize ve dava arkadaşlarımıza karşı olan sorumluluklarımızın ağırlığını ve ahmet-camyar-bu-sarki-burada-bitmezvebalini bir gün bile unutmadan 5 yıla yakın bir zamandır şehrimize hizmet ettik.

“Bu Kirli Sürecin Tamamı Kamuoyunun Malumudur”

“Bugün karşılaştığım durumun partimizin kurumsal kimliği ile hiçbir alakasının olmadığı bütün kamuoyunun malumudur. Ben siyasete başlarken bir mevkii ve makam sahibi değildim. Siyaseti de bir mevki ya da makam için yapmadım. Bu süreç partili kimliğimizden ya da dava şuurumdan hiçbir eksilmeye sebep olmayacaktır. Nefsini öldürenler için parti başkanı olmakla partinin hizmetlisi olmak, partinin çaycısı olmak arasında bir fark yoktur. Dava şuuru böyle bir şeydir.Bugün geldiğimiz sonuca giden süreç bütün kamuoyunun malumudur. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kişinin siyasi hırs ve ihtirasları ile işletilen bir süreç bu mahşeri vicdanda herkeste rahatsızlık yaratacaktır. Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda irili ufaklı birkaç adam tarafından kurgulanan, işletilen ve dedikodu, fitne, fesat iftira ile sokağa düşürülen bu kirli sürecin tamamı kamuoyunun malumudur.”

“Çaresiz Kalanların Kurguladığı Bir Süreç”

Görevde kaldığım süre içerisinde yaptığımız hizmetler bütün Türkiye’de parmakla gösterilir bir belediye haline gelmiş olduğumuz da kamuoyunun malumudur. Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin tekrar belediye başkan adaylığımız konusunda toplumun mutabakatı karşısında çaresiz kalanların kurguladığı ve işlettiği bu kirli süreç bugün neticelenmiştir. Amelinden şüphesi olmayan bir Müslüman ölüme giderken nasıl bir iç huzuru içinde ölüme gülümserse ben de bugün bu sonuca böyle tebessüm ediyorum. Büyük bir iç huzuru içindeyim. Vicdanen müsterihim. Bütün yol arkadaşlarım da müsterih olsunlar. Biz hakkın rızasına talip olmak için yaptığımız görevde adaletten bir gün bile şaşmadık. Ammenin hukukunu bir gün bile unutmadık. Beytül-malın ne olduğunu bir gün bile unutmadık.

Bugün geldiğim noktada Cumhurbaşkanımız ile olan gönül muhabbetimde de en ufak bir endişe ve eksilme olmadığından bu sonucu kendilerinin bilgi ve takdirlerine emanet ediyorum”.

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika