Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
CHP’deki değişimin ardından Özcan’dan ‘geri dönüş’ dilekçesi - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

CHP’deki değişimin ardından Özcan’dan ‘geri dönüş’ dilekçesi

16 Kasım 2023 - 9 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»CHP’deki değişimin ardından Özcan’dan ‘geri dönüş’ dilekçesi
CHP’deki değişimin ardından Özcan’dan ‘geri dönüş’ dilekçesi

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geri dönüş talebini il başkanlığına iletti. Özcan, “Geri dönüşümün önünde bir engel görünmüyor. Yani artık yüzde 99 itibarıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döneceğim diyebilirim” dedi.

CHP’deki değişimin ardından Özcan’dan ‘geri dönüş’ dilekçesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 38. Olağan Kurultayı’nda koltuğun yeni sahibi belli oldu. CHP tarihinde ilk kez bir kurultayda genel başkan seçimden yenilgiyle çıktı. Değişim kazandı ve ana muhalefet partisinin başına Özgür Özel geldi.

Kılıçdaroğlu’nun gidişinin ardından Tanju Özcan’dan geri dönüş için ilk hamle geldi. CHP’ye dönüş talebinde bulunmak üzere harekete geçen Tanju Özcan, dilekçesini il başkanlığına teslim etti. Özcan, “CHP’ye geri döneceğim diyebilirim” diyerek açıkladı.

TANJU ÖZCAN HAREKETE GEÇTİ

CHP Yüksek Disiplin Kurulunca 26 Temmuz’da partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partiye yeniden üyeliği için dilekçe verdiğini söyledi. Özcan, Yaşamkent Mahallesi’nde inşa edilen Deprem Müzesi’nin tanıtım programında gazetecilere yaptığı açıklamada, genel başkan değişiminin ardından yeniden CHP’ye dönüp dönmeyeceği yönündeki sorulara cevap verdi.

GENEL MERKEZ’E DİLEKÇE 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile konu hakkında görüştüklerini aktaran Özcan, “Sayın Kılıçdaroğlu görevde kaldığı sürece CHP’ye davet edilsem de dönmeyeceğimi söylemiştim. Çünkü derin fikir ayrılıklarımız vardı. Yeni Genel Başkanı’mızla değişim oldu CHP’de. O yüzden ben de talep edilmesi halinde veya ‘buyur gel’ denilmesi halinde döneceğimi ifade etmiştim. Dün itibariyle CHP Bolu İl Başkanı’mıza dönüş talebimle ilgili dilekçemi verdim, o da Genel Merkez’e götürdü.” diye konuştu.

“YÜZDE 99 GERİ DÖNECEĞİM”

Özcan, parti tüzüğünün öngördüğü şekilde geri dönme talebini ilgili yerlere ilettiğini belirterek, “Zannediyorum parti meclisine sevk edilecek. Önümüzdeki hafta orada oylama yapılacak. Dönüşümüz için karar verirse parti meclisimiz, sadece genel başkanımızın isteğiyle olmuyor. Ki, önünde engel görülmüyor. Yani artık yüzde 99 Cumhuriyet Halk Partisi’ne geri döneceğim diyebilirim.” şeklinde konuştu.

CHP’ye geri dönmesi halinde Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde adaylık düşünüp düşünmediği sorulan Özcan, “Tabii, ben ihraç edildiğim zaman da başka bir partiden aday olmayacağımı ya Cumhuriyet Halk Partisi’nden ya da bağımsız olarak yoluma devam edeceğimi söylemiştim.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika