Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Çiftçi Çocuklarına %20 Burs Desteği - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Çiftçi Çocuklarına %20 Burs Desteği

21 Ekim 2018 - 396 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Çiftçi Çocuklarına %20 Burs Desteği
Çiftçi Çocuklarına %20 Burs Desteği

Ünye Ziraat Odası ile Doğru Cevap Eğitim Kurumları arasında imzalanan anlaşmada Ziraat Odası mensup çiftçileri, çiftçi kartlarını alarak çocuklarına %20’lik bir burs imkanı sağlayacak ve çiftçilerin sıkıntılarına bir nebze de olsa çare olmayı amaçlayan Doğru Cevap Eğitim Kurumları, çiftçilere ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını belirtti.

Üreticilerin sıkıntı içinde olduklarını ve onlara yardım etmek istedikleri için bu projeyi geliştirdiklerini belirten Doğru Cevap Eğitim Kurumları Kurucu Üyelerinden Ferhat Demirci, “Doğru Cevap Eğitim Kurumları olarak yaklaşık 3 yıldır bu bölgede eğitim sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Son iki yıldır kolej üzerinde bir takım sosyal çalışmalarımız oluyor. Ziraat Odası Başkanımız Osman Bey’le hem ailevi hem de sosyal camiada bir dostluğumuz var. Son dönemde de fındıkla alakalı ciddi problemler olduğunu, üreticilerin sıkıntı içerisinde olduğunu, gerek dolar kuru gerekse girdi maliyetlerinin yükselmesinden dolayı üreticilerin sıkıntı içinde olduğunun farkındayız” ifadelini kullandı.

“%20 Burs İmkanı Sağlıyoruz”-1

Ziraat Odası Başkanına bu projeyi gösterdiğimiz zaman ilk defa eğitim kurumundan böyle bir teklifle gelindiğini dile getiren Demirci “ Protokolümüzde, Ünye Ziraat Odasına mensup olan çiftçilerimiz, Ziraat Odasından çiftçi kartını alacak ve Doğru Cevap’ın ister kursuna ister okuluna, isterse de dershanesine gelecek kaydını yaptıracak ve biz onlara %20 burs imkanı sağlayacağız. Biz çiftçilerimizin bu zor döneminde bu şekilde destek olma kararı aldık. Başkanımız da bize destek verdi ve biz kendisine teşekkür ediyoruz. Yine çiftçilerimizle alakalı üzerimize düşen bir görev varsa biz bu görevlere açığız ve bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Eğitim olmadan hiçbir şeyin olmayacağını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, “Türkiye’nin en önemli sorunu eğitim olsa gerek. Eğitilmeden doktor, öğretmen, bahçede çalışan işçi bile olamıyorsunuz. Bütün işimizin başı eğitimdir. Ben bu anlamda böyle bir teklifle yanıma geldikleri için projeyi hazırlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu projeyi kuşkusuz kabul ettikleri için yönetim kurulu üyelerime ve meclis üyelerime de çok teşekkür ediyorum. Bu projede memlekete ve millete iyi insan yetiştirmek yatıyor. Üyelerimizin çocuklarına verilen %20’lik burs imkanı azımsanacak bir rakam değildir. Ben teşekkürlerimi iletirken hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika