Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan madencilere kadro müjdesi! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan madencilere kadro müjdesi!

29 Ocak 2019 - 300 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan madencilere kadro müjdesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan madencilere kadro müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, nişasta bazlı şeker kotasını yüzde 5’ten yüzde 2,5’e indireceklerini açıkladı. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa Soma’daki 2 bin 400 maden işçisinin kadroya alınacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde “Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı”na katıldı.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soma’da işletme süresi bitmek üzere olan kömür madenlerinin Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından çalıştırılacağını söyledi.

Erdoğan, “Soma Işıklar bölgesinde yılda 6 milyon ton kömür çıkaran ve sözleşmeleri sona ermek üzere olan madenler önümüzdeki dönemde Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından işletilecek. Bu madenlerdeki 2 bin 400 işçinin tamamı Türkiye Kömür İşletmelerinde kadrolu olarak aynı şartlarda istihdam edilecek” diye konuştu ve Soma’da yeni işletmeye açılacak sahalarda 10 bin ek istihdam oluşmasının beklendiğini ifade etti.

SMA’NIN TÜM TİPLERİ GERİ ÖDEMEYE DAHİL EDİLDİ

Erdoğan ayrıca, daha önce geri ödeme sistemine dahil edilen SMA ilaçlarına ilişkin uygulamanın, hastalığın diğer tiplerini de kapsayacak şekilde genişletildiğini bildirdi.

NİŞASTA BAZLI ŞEKERDE KOTA DÜŞÜRÜLDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nişasta bazlı şeker kotasının (NBŞ) yüzde 5’ten yüzde 2,5’e düşürüldüğünü de açıkladı.

Partisinin “İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı”na katılan Erdoğan, “Nişasta bazlı şeker kotasını yüzde 2,5’a indirerek oldukça düşük bir seviyeye çekiyoruz” dedi. Söz konusu kota geçen yıl Mart ayında yüzde 10’dan yüzde 5’e çekilmişti.

NİŞASTA BAZLI ŞEKER NEDİR?

Genellikle mısırdan elde edilen bir sıvı şeker olan NBŞ, şeker kamışı ya da pancardan elde edilen sofra şekeri gibi tek başına tüketilmez ancak endüstriyel olarak üretilmiş gıdaların hemen hepsinde kullanılır.

Kan şekerini oldukça hızlı yükselten nişasta bazlı bu ürün, şekerin en zararlı formu olarak görülüyor. NBŞ; meyve suyu, bisküvi, ketçap gibi çok geniş bir yelpazedeki ürünlerde kullanılıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika