Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2191 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

16 Temmuz 2020 - 249 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI
DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Ordu’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda etkinlikler düzenlendi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve şehitler için edilen hatim duasıyla başladı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ve Mehter Takımı’nın gösterileri ile devam etti. Çeşitli spor dallarında dereceye giren vatandaşlara ödül verilirken tüm ülkede aynı anda başlayan 15 Temmuz Sancak Koşusu’nda sancak Ordu Valisine teslim edildi. Sonrasında Ordulu sanatçı Ahmet Yenilmez tarafından gerçekleştirilen 1071’den 15 Temmuz’a söyleşisi izleyenlere duygusal anlar yaşattı. 15 Temmuz ile ilgili video, film, ezgi, marşlar ve çeşitli etkinliklerle devam eden program, sabah namazının kılınması ve çorba ikramının yapılmasıyla sona erdi.

“ÖN SÖZÜ YAZDIK, İNŞALLAH SON SÖZÜ DE YAZACAĞIZ”

15 Temmuz gecesi milletin tarih yazarak tüm dünyaya ders verdiğini ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Bir gururu ve kederi aynı anda birlikte yaşıyoruz. Gurur yaşıyoruz çünkü 251 yiğidimizi dört yıl önce başlayan rezalet bir hareketin sonucunda kaybettik. Aynı zamanda gururu yaşıyoruz çünkü bu kahraman millet dört yıl önceki rezaleti mutluluğa çevirdi. Bu millet tarih yazdı ve tüm dünyaya ders verdik. Türk ordusunun üniformasını giyen bazı kanı bozuklar istediklerinde başarısız olunca başka ülkelere kaçtılar. Suçlulukları yasalarla, uluslararası değerlerle bilindiği halde dost bildiğimiz ülkeler bu suçluları bizlere geri vermedi. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar karışık bir olay. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında onun dirayetli davranışıyla, milletimizin gücüyle bu hareket tersine döndü. Ezilmiş, mazlum ülkelere de örnek bir ülke oluyoruz. Bu örnek oluşu vicdanla, ahlakla, erdemli olmakla birlikte aynı zamanda çalışmayla, teknolojiyle, üretimle gerçekleştireceğiz. Bizler de ilimiz çapında Ordu’yu kalkındıracağız. Bundan sonraki her saniyemiz daha değerlidir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika