Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Eğitim Aile Sağlığı Merkezi Açıldı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Eğitim Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

06 Nisan 2021 - 189 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Eğitim Aile Sağlığı Merkezi Açıldı
Eğitim Aile Sağlığı Merkezi Açıldı

Programa, Vali Tuncel Sonel, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Fatih Aydın, ODÜ’nün akademik ve idari personelleri katıldı.

ODÜ Eğitim Aile Sağlığı Merkezi Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış programında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, ”Bugün hayırlı ve güzel bir iş için buradayız. Bu güzel mekanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, İlimize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nin akademik ve idari personel ile öğrenciler ve yakın çevredeki vatandaşlara da sağlık hizmeti sunacak olmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Sonel, ”İlimizde bu tür güzel hizmetlerin çoğalmasından yana olduğumuzu da özellikle belirtmek isterim” diye konuştu.

Konuşmasında pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük bir özveride ve fedakarlıkta bulunduğunu söyleyerek, şükranlarını sunan Vali Tuncay Sonel, ”Sağlık çalışanlarımız, emniyetimiz, jandarmamız, kamu görevlilerimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığımız, Bilim Kurulumuz, görevli  tüm arkadaşlarımız bu illetin bir an önce son bulması için uğraşıyorlar. 19 ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan  maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini istiyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde  bu illeti yeneceğimize olan inancım ise tamdır” diye konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ”Biliyorsunuz, Şehir Hastanesi yapımı gündemdeydi ve Ordu’da bu büyük bir eksiklikti. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, Sağlık Bakanımızın ciddi katkılarıyla ,milletvekillerimiz ve Ordu’muzun değerlerinin katkılarıyla yüklenici firmada inşaata başladı ve hızla ilerliyor. Kurumlar arasında uyum ve iş birliği var. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla, Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle, Üniversitemizle, bütün birimlerimizle bu koordinasyonu sağlamış vaziyetteyiz. İnşallah 2 yıl sonra hem Şehir Hastanemiz, hem de Çevre Yolumuz bitecek. Hastaneye ulaşım sağlayacak yolların yapımı konusunda arkadaşlarımız şuan itibariyle çalışmalarını sürdürüyor. Birlik ve beraberliğimizden taviz vermeyelim. Gençlerimizi, çocuklarımızı çok iyi  yetiştirelim ki, gelecek Türkiye’mizde daha güzel işler ortaya çıksın. Ülkemizin her köşesi ayrı bir güzel. Dün Ordu’muzun il oluşunun 100. yıl dönümüydü bu vesileyle Karadeniz ve ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Ordu’muzun 100. yılını sizlerin huzurunda bir kez daha kutluyorum. İlimizde  görev yapan şuan hayatta olmayan emeği geçenleri de burada rahmetle, saygıyla anıyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin“ diyerek, konuşmasını tamamladı.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ise yaptığı konuşmada, ”Eğitim Aile Sağlık Merkezi’nin şöyle bir özelliği var; burada öncelikle hem üniversitemizin akademik öğrencileri, akademik ve idari personeli ile bu çevre mahallelerde yaşayan kardeşlerimiz, komşularımıza da sağlık hizmeti verecek. Burada gelecek olan kardeşlerimiz burada sağlık ocağı anlamında sağlık hizmeti alacaklar. PDR, Psikolojik ve Rehberlik alanında ise psikologlarımız, gerekirse psikiyatri doktorlarımız bulunacak. İşbirliği ve koordineli bir şekilde çalışarak bu ilin, bu üniversitenin ve bu yörenin sağlık hizmetini gidermek için elimizden geleni yapacağız. Sağlık konusunda ne gerekiyorsa, üniversitenin üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Burada şuan itibariyle bir tane doktorumuz bulunacak. Hem Eğitim Araştırma Hastanesinde, hem de burada arkadaşlarımız eğitim öğretim yapacaklar ve dolayısıyla Aile Hekimi Uzmanı olacaklar. Burası çok yönlü bir hizmet verecek” dedi.

Konuşmaların ardından, Vali Tuncay Sonel ve diğer protokol üyeleri tarafından ODÜ  Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Vali Sonel, daha sonra içinde muayne odası, müdahale odası, eğitim laboratuvar odası, eğitici odası, asistan odası, bebek bakım ve emzirme idasının yer aldığı Eğitim Aile Sağlığı Merkezi’nin birimlerini gezerek detaylı bilgi aldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika