Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı Mütevelli Heyeti Toplandı

17 Şubat 2022 - 53 kez okunmuş
Ana Sayfa » Eğitim»Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı Mütevelli Heyeti Toplandı
Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı Mütevelli Heyeti Toplandı

Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı Mütevelli Heyeti, Ordu Üniversitesi Uygulama Restoranında düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.  

Düzenlenen istişare toplantısına, Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfı’nın başkanlığını yürüten Vali Tuncay Sonel, Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan ve diğer Mütevelli Heyeti Üyeleri katıldı.

Vakıf istişare toplantısında bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, belirli aralıklarla düzenli bir şekilde bu toplantıların yapılacağını ve gündemin oluşturulacağını söyledi.

Konuşmasında özellikle vakfın geliştirilmesine vurgu yapan Vali Sonel, ”Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfımızın işlevsel hale gelmesi, düzenli gelirlerinin olması önem arz ediyor. Değerli iş insanlarımızın katkıları çok önemli. Bu sayede üniversitemizin de kalitesi yükselecek” diye konuştu.

“En Önemlisi Sürdürülebilir Olmak”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise yaptığı konuşmada, ”Bizim bir vakıf kültürümüz var. Hayır vakıfları, sosyal vakıflar, hizmet vakıfları önemli kurumlardır. Ordu’da da eksikliği hissedilen bir kurumdu. Bunun olmasında çok büyük yarar var. Buradaki en önemli nokta işin sürdürülebilir olması. Yani zaman zaman toplantı değil, sonuç alıcı, sonuç odaklı işlerin yapılması. Sürdürülebilir olması açısından da mutlaka gündemin, programın olması gerekiyor. Bütçesi için zaman zaman toplantı değil de gelir getiren bir kaynağının olması lazım. Bunu eğer yaparsak o zaman kurumsallaşmış olur” dedi.

ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan konuşmasında, Eğitim Kültür ve Sağlık Hizmetleri Vakfının güzel işler yaptığını belirterek, Vali Tuncay Sonel başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Toplantıda, iş insanları da söz alarak, Eğitim Kültür Sağlık Hizmet Vakfının daha işlevsel hale gelmesi noktasında neler yapılabileceği ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika