Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Eksperlerin Çalışmaları Zirai Donu İspatlayacak! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Eksperlerin Çalışmaları Zirai Donu İspatlayacak!

06 Nisan 2022 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Eksperlerin Çalışmaları Zirai Donu İspatlayacak!
Eksperlerin Çalışmaları Zirai Donu İspatlayacak!

Karadeniz’in yeşil altını olan fındık, son dönemde etkili olan kar yağışı ve soğuk havaların ardından zirai don riski ile karşı karşıya. Tarım ilgilileri saha çalışmalarını sürdürürken Ünye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşları da fındık için elini taşın altına koyuyor.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ve Ünye Ticaret Odası Başkanı Sayın İrfan Akar, fındığın son durumuna ilişkin görüş alışverişinde bulunmak üzere Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman’ı ziyaret ettiler.

Oda Başkanları: “Ziraat Odaları Üreticinin Umudu”

Başkan Mustafa Uslu ve İrfan Akar, bölgenin biricik ürünü olan fındığı zirai donun eline bırakmanın yanlış olduğunu ve bununla mücadele etmek için gereken çalışmaların yanında olduklarını dile getirdiler. Zaten üreticinin masrafını zor bela kurtardığı bir dönemde olunduğunun altını çizen başkanlar, ziraat odaları ve tarım müdürlüklerinin çalışmalarının üreticiye umut verdiğini ifade ettiler.

Sarıkahraman: “Eksperlerin Çalışmaları Zirai Donu İspatlayacak”

Misafirlerine fındıktaki son durum üzerine bilgiler aktaran Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, açıklamasında donun ispatının sahadan gelecek eksper raporlarında görüleceğine dikkat çekti.

Sarıkahraman şöyle konuştu:

“250-500 rakım arası ortak kuşak dediğimiz bölgelerde fındığın yandığını görmekteyiz. Eksperlerimiz sahada çalışıyor. Kısa süre içinde veriler elimize ulaştıkça fındıktaki zira donun boyutunu da öğrenmiş olacağız. Şuan için bir şey söylemek doğru olmaz. Ticaret Odası Başkanı İrfan Akar Bey’e ve Ticaret Borsası Başkanı Sayın Mustafa Uslu’ya fındık için fikir alışverişinde bulundukları için teşekkürlerimi iletiyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika