Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Emeklilere Müjdeli Haber: Başvuru Süresi Uzatıldı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Emeklilere Müjdeli Haber: Başvuru Süresi Uzatıldı

28 Mayıs 2024 - 13 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Emeklilere Müjdeli Haber: Başvuru Süresi Uzatıldı
Emeklilere Müjdeli Haber: Başvuru Süresi Uzatıldı

Emekliler bu habere sevinecek. “Pazar Alışverişi Desteği Projesi” başvurularının tarihi uzatıldı. İşte detaylar…

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, seçim vaatleri arasında bulunan “Pazar Alışverişi Desteği Projesi” başvurularının süresinin uzatıldığını duyurdu.daha aktif rol alabilecekler… 2/3

Google News

Yorumla

Bu kapsamda, emekliler yıllık 5 bin liralık destekten faydalanabilecek.

Geçen hafta Üsküdar’daki emeklilere duyurulan destek büyük ilgi gördü. Başvurular, Üsküdar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü’ne şahsen veya belediyenin resmi web sitesi “www.uskudar.bel.tr” üzerinden yapılabilecek. Son başvuru tarihi 31 Mayıs Cuma günü saat 17.00 olarak belirlendi.3/3

Google News

Yorumla

Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Destekten faydalanmak isteyen emeklilerin, başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve e-Devlet üzerinden alınan “İkametgah”, “Tapu Bilgileri Sorgulama”, “Adıma Tescilli Araç Sorgulama”, “Emekli Aylık Bilgisi” belgelerini sunmaları gerekiyor. Ayrıca, iletişim bilgilerini de beyan etmeleri şart. Destek, kişi başı geliri bir asgari ücretin üçte birinden az olan hanelerde yaşayan 60 yaş ve üzeri emeklilere verilecek.

Emeklilere Özel Yeni Uygulamalar

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK): Yaz aylarında uygun olan yurtlarını emeklilerin kullanımına ücretsiz olarak açacak. Emekliler, 1 aylık dönemde bu yurtlardan faydalanabilecek.
Gençlik ve Spor Bakanlığı: Emeklilere özel olarak kendi tesislerini ücretsiz olarak açacak.
Kamuya Ait Tesisler: Emekliler, tüm illerdeki kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden, kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli olarak yararlanabilecekler.
PTTcell ve PTT Kargo: PTTcell, emeklilere özel bir paket sunacak ve PTT Kargo’da emeklilere özel indirimler uygulanacak.
TCDD Demiryolları: Ana hat trenlerinde emeklilere yüzde 10 indirim sağlanacak.
TROY ile Banka Protokolleri: Emekli kartları ile yapılan fatura ödemeleri, eczane ve market harcamaları için belirlenen üst limit dahilinde giyim mağazalarında indirimler sunulacak.
Çeşitli Anlaşmalar: Haberleşme, ulaşım, zincir marketler ve online pazar yerleri gibi birçok alanda emekliler için çeşitli indirim ve avantajlar hayata geçirilecek.
Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, başvuruların yoğun ilgisi nedeniyle sürenin uzatıldığını ve emeklilere yönelik yeni desteklerin de yolda olduğunu belirtti. Emekliler, bu yeniliklerle ekonomik olarak rahatlayacak ve sosyal hayatta

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika