Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Engelli Üretsin, Üretimci, Girişimci, İşveren Olsun - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Engelli Üretsin, Üretimci, Girişimci, İşveren Olsun

12 Mayıs 2021 - 170 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Engelli Üretsin, Üretimci, Girişimci, İşveren Olsun
Engelli Üretsin, Üretimci, Girişimci, İşveren Olsun

Ünye Engelliler Derneği Ünye Şubesi Başkanı Mahmut Bek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada engellilerin sorunlarına dikkat çekti.

Ünye Engelliler Derneği Başkanı Mahmut Bek “ Modern dünya gereği 10-16 Mayıs engelliler haftası kutlu olsun. Pandemiden dolayı etkinliklerimiz olmasa bile gönül birliğimiz, iletişimimiz devam ediyor. Ünye de engelli sayımız beş bin bedensel, dört bin görme, üç bin işitme, iki bin süreğen, iki bin otizm ve bin diğer engelli olmak üzere Ünye ve seksen beş mahallesinde toplamda on yedi bin engelli bulunmaktadır” dedi.

“Ülkemizde Üç Temel Sorunumuz Vardır”

Bölgesel sorunlara dikkat çeken Bek,” Yerel sorun, bölgesel sorun ve genel sorunumuz var. Bunlar anlayış sorunu, ulaşım sorunu ve eğitim sorunudur. Biz bir sorunu çözerken bir başka sorun ortaya çıkmaktadır. Burada ki en büyük görev Büyük şehir belediyesi yasası ve Büyük şehir Belediyesi asıl sorumluluğu alması gerekiyor. Çünkü sosyal sorumluluk ve kamusal hizmet hak temel ve ihtiyaç temelli sorunların çözülmesinde finansal kaynak, yasal kaynak ve yasada olmayan sorunların çözülmesine katkı sağlanmasında Ordu Büyükşehir Belediyesinden destek bekliyoruz” diye konuştu.

Engelli Üretsin, Üretimci, Girişimci, İşveren Olsun

Ünye’de engellilerinde hak sahibi olarak birer üreten engelli olmak istediklerini sözlerine ekleyen Mahmut Bek,” Ünye Belediyesi ihtiyaçlarımızı kısmen karşılıyor. Biz özel hizmet istemiyoruz ancak bizim hizmet alanımız uzmanlık gerektiren konular olduğu için bize hizmet verecek kurumda ki görevlilerin uzman olarak orada olmaları hem kendi işlerini hem de bizim işlerimizi kolaylaştırır. Ünye de engelli tüketici değil üretici olsun. Devletimizin yaklaşık üç milyon liralık engelliye eve bakım hizmeti mevcuttur. Engelli üretsin, üretimci, girişimci, işveren olsun. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Bizim en büyük destekçilerimiz görünmeyen hayırsever vatandaşlarımız, Ünye Sakatlar Derneği Başkanı olarak arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika