Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

FİSKOBİRLİK FINDIĞA 1 TL FAZLA VERECEK

18 Ağustos 2022 - 28 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»FİSKOBİRLİK FINDIĞA 1 TL FAZLA VERECEK
FİSKOBİRLİK FINDIĞA 1 TL FAZLA VERECEK

Serbest piyasanın 1 TL üzerinde alım yapacaklarını, şuanda ise 45 TL’den alım yaptıklarını belirten Fiskobirlik Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz, “Fındığını Fiskobirlik’e verenlerin paralarını hemen hesabına yatırıyoruz” dedi.

Fiskobirlik Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz, 15 Ağustos tarihi itibariyle yeni sezon için üreticilere kapılarını açtıklarını söyledi. Fiskobirlik Ünye Şubesi’nin yeni sezonda alım yapmak üzere kapılarını üreticilere açtığını vurgulayan Fiskobirlik Ünye Şube Başkanı Necdet Yılmaz yaptığı açıklamasında; “Yeni sezonumuz üreticimize ve bölgemize hayırlı olsun. 15 Ağustos itibari ile fındık alımına başladık. Yeni sezona 50 randıman kabuklu fındık 45 TL olarak alım yapıyoruz. Ayrıca bir randıman 90 kuruş ve randıman farkı ile fiyat 48-50 TL’ye kadar yükselir. Şuan üretici toplama aşamasında. İnşallah iyi, randımanı yüksek ürün olacak bu sene.” dedi.

Parası anında hesaba yatırılıyor

Üretici ne kadar temiz ürün yaparsa o kadar temiz para alacağını işaret eden Yılmaz, “Üreticilerimiz fındıklarını getirip Fiskobirlik’e satabilecekleri gibi isterlerse emanete de bırakabilecekler. Fındığını getirip verdiğinde parası hemen hesabına yatırılıyor. Üreticinin fındığını güzel seçip, iyi kurutup kaliteli ürün yapması lazım. Fiskobirlik eskiden beri zaten üreticileri buna alıştırmıştı. TMO da temiz fındık alıyor. İnsanlar ne kadar temiz fındık yaparsa o kadar temiz para alır.” şeklinde konuştu.

Piyasanın 1 TL üzerinde alım yapıyoruz

Fiskobirlik’in serbest piyasanın 1 TL üzerinde alım yapacağını vurgulayan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; “Fiskobirlik günübirlik fiyatlarını güncelliyor ve serbest piyasanın 1 TL üzerinde fındık alımı yapıyor. Şuanda serbest piyasa 43-44 TL, biz ise 45 TL’den alım yapıyoruz. Piyasa 45 TL dediğinde ise 46 TL’den alım yapacağız.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika