Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

FİYATI YÜKSELTMEK ORDU FINDIĞINA ZARAR VERİYOR’

22 Ekim 2018 - 452 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»FİYATI YÜKSELTMEK ORDU FINDIĞINA ZARAR VERİYOR’
FİYATI YÜKSELTMEK ORDU FINDIĞINA ZARAR VERİYOR’

AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, fındık konusunda çok konuşulacak ve tartışılacak bir açıklama yaptı. Yediyıldiz, “Ordulular fındığın fiyatını yükselttikçe Ordu’nun fındığına zarar veriyoruz. Bunu açık söyleyeyim.” dedi.

Yediyıldız, “Bu seneki dolar krizi Tarım Bakanımızın yeni gelmesinden dolayı olaya hakim olmaması ve rekoltenin çok düşük olması nedeniyle devlet bu sene fındığa dokunmak istemedi. Fiyatını serbest piyasada bulsun istedi. Biz fiyat verirsek daha düşük veririz, fındık fiyatını daha düşük seviyeye indiririz korkusunu yaşadı. O yüzdende sanki devlet fındığa sahip çıkmıyormuş havası estirildi. Devlette bizde sonuna kadar fındığa sahip çıkmaya çalıştık.”

Yüksek fiyatın fındığa zarar vereceğini savunan Yediyıldız, “Ordulular fındığın fiyatını yükselttikçe Ordu’nun fındığına zarar veriyoruz. Bunu açık söyleyeyim. Bizim yapmamız gereken iki şey var. Bir üretimi artırmak, iki maliyeti düşürmek. Bu iki konuda ne yapabiliriz? Ona bakmamız lazım. Fiyatı yükselttikçe Çarşamba’da, Bafra’da, Düzce’de Adapazarı’nda fındık ekimi sürekli artıyor. Onların maliyeti 5 liraysa bizimki 10 lira. Arada bu kadar fark var. Onun onların fiyat diye bir derdi yok. Onlar, ‘nasıl olsa Ordu fındığın fiyatını yükseltir. Biz fındık yapalım.’ diyorlar. Biz ise hem fındığın kalitesini, hem miktarını düşürüyoruz. Bu şekilde fındığa da zarar vermiş oluyoruz”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika