Dolar : Alış : 8.7497 / Satış : 8.7655
Euro : Alış : 10.4032 / Satış : 10.4220
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye24°CMevzi Sağanak

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1255 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLIYOR

10 Haziran 2020 - 71 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLIYOR
GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLIYOR

SPOR ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM

Ünye spor altyapısında eksikliği hissedilen tesislere nihayet kavuşuyor. Öncelikle futbol olmak üzere, tenis, okçuluk, atletizim gibi bir çok sporun daha uygun koşullarda daha fazla vatandaşımızın aynı anda erişimine imkan sağlayacak şekilde yapımı ve iyileştirilmesi için gereken ödenek Gençlik ve Spor Bakanlığımızca tahsis edildi.

GENÇLİK MERKEZİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ BAŞLIYOR

Geçtiğimiz yıl hizmete alınan, ancak çevre düzenlemesi yapılamayan Gençlik Merkezinin öncelikle arsasında var olan hukuki engeller giderildi. Akabinde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tahsis ettiği ödenekle hem gençlik merkezinin çevre düzenlemesi tamamlanacak, hem de ilçe merkezinde büyük ihtiyaç duyulan standart tenis kortu ile açık alan okçuluk parkuru yapılacak. 1 Temmuz 2020’de ihalesi gerçekleştirilecek yatırımın yıl sonuna kadar tamamlanarak hizmete sunulması öngörülüyor.

ÇINARSUYU FUTBOL SAHASI YENİLENİYOR

Kullanıldığı dönemde Ünyenin futbol altyapısına önemli katkı sağlayarak ihtiyaca cevap veren saha, bakımsızlık ve çevresel faktörlerin etkisiyle tahrip olmuş ve uzun süredir kullanılamamaktadır. Yeniden yapılarak halkımızın hizmetine sunulacak olan saha amatör futbol takımlarımızın kolaylıkla erişebilecekleri konumuyla yeterli sürede uygun zamanlarda antreman ve çalışmalarını yapmalarına olanak sağlayacak. Gençlik ve Spor Bakanlığımızca1.200.000 TL ödenek tahsis edilen yatırımın sene sonuna kadar tamamlanarak hizmete sunulması hedeflenmektedir.

CEVİZDEREYE YENİ SOYUNMA ODALARI VE AMATÖR FUTBOL KULÜPLERİNA YER

Cevizderedeki spor tesislerimizin ihtiyacı karşılamaktan uzak olan soyunma odalarına standartları yüksek ilave soyunma odaları ile birlikte amatör futbol kulüplerimizin gereksinim duyduğu kulüp binası da yapılacak. Gerek antremanlar için gerekse müsabakalar için yetersiz oluşundan bir çok soruna yol açan soyunma odalarına yapılacak ilave ile gençlerimizin elverişli koşullarda spor yapmasına imkan sağlanmış olacak. Zor koşullarda sporcu yetiştirmek için fedakarca çabalayan amatör futbol kulüplerimize de katkı sağlamak amacıyla yapılacak tesislerde yer tahsis edilecek. 1.000.000TL ödenek tahsis edilen yatırımın yıl sonuna kadar tamamlanarak spor altyapısının hizmetine sunulması planlanıyor.

SPORUN ALTYAPISI OLUŞTURULUYOR

Bir çok amatör branşta, okul sporlarında ferdi ve takım halinde ulusal ve uluslar arası müsabakalarda Ünyeli sporcularımız büyük başarılara imza atarken, bizler için çok daha önemli olan lisanslı sporcu sayımız ve branşlarında uzman antrenör sayımızın da her geçen gün artması. Bu gelişmelere koşut olarak spor altyapısındaki iyileşme bu başarıları daha da arttıracaktır. Özellikle futbolda kendi gençlerimizin yetiştirilerek sürdürülebilir kalıcı başarıların sağlanmasına ve de Ünyeden geçmişte olduğu gibi başarılı futbolcuların çıkmasına vesile olacak yatırımları fevkalade önemsiyoruz.

DIŞIŞLERİ BAKAN YARDIMCIMIZDAN VEFA ÖRNEĞİ

Ünyenin her türlü talep ve sorunlarıyla yakından ilgilenen Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim KIRAN Ünyeli sporcularımızın ve gençlerimizin başarılarını ödüllendirerek daha büyük başarılar için fırsat sunacak yatırımların ilçemize kazandırılması konusunu bizzat takip ederek neticelendirmiştir. Yıllardır ekskliği hissedilen yatırımların ilçemize kazandıran Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve vesile olan Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim KIRAN’a spocularımız, gençliğimiz ve ilçe halkımız adına şükranlarımızı sunuyor, yapılacak yatırımların hemşehrilerimize, gençlerimize ve sporcularımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika