Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek!

22 Kasım 2019 - 228 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek!
Gerekli çalışma yapılmazsa liman küçülecek!

Ünye Limanı’nı geliştirmek amaçlı projelerin 2020 yılının mayıs ayına kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına verilmemesi halinde liman kapasitesi 10 bin tondan 5 ile 6 bin tona inecek.

Mevcut haliyle 10 bin ton ve üzeri gemilere hizmet veremeyeceği belirtilen liman tonajının düşürülmesi, bölgede faaliyet gösteren ve sevkiyatını gemiler ile yapan işletmeleri mağdur edeceği belirtildi.

Bu kapsamda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, öngörülen süre içerisinde düzenleme yapılması zorunlu olan limanın genişletme ve derinlik için gerekli olan proje hizmetinin alınması hususunda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki aldı.

Ünye Limanı’nın gerekli çalışmalar yapılmazsa küçüleceği tehlikesine dikkat çekildi. Ünye Limanı’nı geliştirmek amaçlı projelerin 2020 yılının mayıs ayına kadar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına verilmemesi halinde liman kapasitesi 10 bin tondan 5 ile 6 bin tona inecek.

Limanın geliştirilmesi projesi Bakanlığa bir an önce proje verilmeli

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2019/5 nolu genelge hükümlerine göre mevcut limanı geliştirmek amaçlı projelerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına 14.05.2020 tarihine kadar verilmemesi halinde Ünye Limanı’nın kapasitesinin 5 bin ile 6 bin tona indirileceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi çalışma için Meclis’ten yetki aldı

Mevcut haliyle limanın 10 bin ton ve üzeri gemilere hizmet veremeyeceği belirtilen limanın tonajının düşürülmesi, bölgede faaliyet gösteren ve sevkiyatını gemiler ile yapan işletmeleri mağdur edeceği belirtildi. Bu kapsamda harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, öngörülen süre içerisinde düzenleme yapılması zorunlu olan limanın genişletme ve derinlik için gerekli olan proje hizmetinin alınması hususunda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki aldı.

Ordu Olay

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika