Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
GÜDEK İDDİALI KONUŞTU - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

GÜDEK İDDİALI KONUŞTU

24 Haziran 2023 - 24 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»GÜDEK İDDİALI KONUŞTU
GÜDEK İDDİALI KONUŞTU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Cumhuriyetin 100. yılında 100 il açıklaması sonrası TÜİK tarafından il olmaya aday ilçeler arasında gösterilen Ünye’nin, hakkını alma zamanının geldiğine işaret edildi.

Ünye Gıda Maddeleri İmalatçıları ve Satıcıları Odası Başkanı Harun Güdek açıklamasında, “Şuanda şartlar oluştu, Ünye dahil il olacak ilçeler belirlendi. Sadece ilan edilmesi kaldı. Malumun ilanını bekliyoruz.” dedi.

Güdek; “İl olarak ilan edilmek için Oda, Borsa, STK, siyasiler, esnaf ve vatandaşlarımızla topyekûn olarak bu işin üzerine düşmemiz lazım. Bizde Oda olarak elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Ünye Gıda Maddeleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği Başkanı Harun Güdek, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin sözünü referans aldıklarına işaret ederek, “Sayın Bahçeli bu işi boşu boşuna ortaya atmamıştır. Ama birkaç gündür baktığımızda Fatsa’daki arkadaşlarımız bunu çarpıtıyorlar. Allah’ın izni ile de bu defa son. Bu defa Ünye il olacak inşallah.” dedi. 

Harun Güdek, Ünye Kent Gazetesi’ne konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında şunları söyledi; 

İşin kıyısına kadar geldik

“Bu iş bu defa sonuçlanacak, başka yolu yok. Şu anda işin kıyısına kadar geldik. İl olarak aday ilçe ilan edildik. Artık Ünye ilinin ilanını bekliyoruz. Bu sefer bu işi başaramazsak yakın zamanda kolay kolay bu iş tekrar gündeme gelmez. O yüzden birlik ve beraberlik içinde Oda, Borsa, STK, siyasiler, esnaf ve vatandaşlarımızla topyekûn olarak bu işin üzerine düşmemiz lazım. Elimizden ne geliyorsa yapmamız, Ünye’yi il olarak ilan ettirmemiz lazım. Bizde Oda olarak elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Ünye’deki tüm Oda ve Borsa Başkanlarımızla bir araya gelerek içimizden 4 başkanımızı öncü komite tayin ettik. Bizde onlarla beraber sonuna kadar destekçisiyiz. İnşallah bu defa başaracağız. 

Kaderimiz 360 derece değişecek

Biz il olduğumuz anda Ünye ve bölgesindeki ilçelerimizin kaderi 360 derece değişecek. Çocuklarımız, torunlarımız için onların geleceği için, Ünye’nin bir yerlere gelmesi için il olması için sonuna kadar elimizden gelenin fazlasıyla ne gerekiyorsa yapacağız. 

Artık ilan edilmesi lazım…

Şuanda şartlar oluştu. Şartlar oluşunca da sadece ilan edilmesi kaldı. İlan edilmesini bekliyoruz. Artık malumun ilanının olması lazım… Bundan sonra daha beklemeye gerek yok. Bunun içinde öncü olarak belirlediğimiz arkadaşlarımız aralıksız canla başla çalışıyor, gerekli görüşmeleri, lobi faaliyetlerini yürütüyor. Diyebilirim ki belki de Ünye il olmaya tarihinde bu kadar yaklaşmamıştı. 

Herkeste heyecan ve mutluluk ifadesi var…

Ünyeliler, söz konusu Ünye olduğunda hassasiyeti çok yüksek bir ilçedir. Sokakta baktığımızda esnaf ve vatandaşlarımızda da il olma ile ilgili çok büyük heyecan ve mutluluk ifadesi var. Bu noktada Ünye esnafı, vatandaşı, sanatkarı, zanaatkârı kenetlenmiş durumda. Bu konuda da gereğini yapıyor, yapmaya da şüphesiz devam edecek. Bizlerde üstümüze düşenin fazlasını yapmak üzere kolları sıvadık. Mücadelemizi veriyoruz. MHP İlçe Başkanımız konuyla ilgili mücadelesini MHP Genel Merkezi nezdinde aralıksız sürdürüyor.

İlk 5 ilçe arasındayız 

Şuanda Ünye il olacak ilçeler arasında ilk 5’te olarak ifade ediliyor. Gerekli şartların tamamını taşıyor. Bununla birlikte ilçede, STK, Oda ve Borsaları ile bu mücadele var. Bu gayretlerin neticesini Allah’ın izni ile alacağız ve Ünye’mize il tabelasını hep birlikte yerleştireceğiz.”  KENT GAZETESİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika