Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Hamarat: “Ünye Sanayisi Artık Kabuğuna Sığmıyor” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Hamarat: “Ünye Sanayisi Artık Kabuğuna Sığmıyor”

03 Mayıs 2023 - 77 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»Hamarat: “Ünye Sanayisi Artık Kabuğuna Sığmıyor”
Hamarat: “Ünye Sanayisi Artık Kabuğuna Sığmıyor”

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat Ünye Sanayi Sitesi ziyaretinde çiçeklerle karşılanırken sanayi esnafı ile bir araya geldi. Hamarat sanayi sitesinin yeni yerine geçmesi konusunda yer arayışlarının sürdüğünü belirterek, “Artık kabuğuna sığmayan bir sanayimiz var. Önümüzdeki süreçte sanayi sitesi esnafımızın yer sorununu çözeceğiz” dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Av. Mustafa Hamarat seçim çalışmaları kapsamında Ünye Sanayi Sitesi’ni ziyaret etti. 1 Mayıs İşçi Bayramı vesilesiyle sanayide çalışanların ve esnafın bayramını kutlayan Hamarat, işçilerle sohbet etti. Ünye Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan ve yönetimi Hamarat’ı çiçekle karşıladı. Sanayi sitesinin sorunlarına yönelik yapılan istişarede yeni alan ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.

Özkan, “Vekilimize Çıktığı Yolda Başarılar Diliyoruz”

Ünye Sanayi Sitesi Başkanı Ali Özkan, “Ünye Sanayi Sitemiz 265 dükkandan oluşan ancak bölünerek 315 dükkana çıkan ve içerisinde 2300 civarında çalışanı olan bir yer. Sanayi sitesi esnafları geçmişte sizin ve AK Parti’nin yapmış olduğu çalışmaları biliyorlar. Bu nedenle çıktığınız yolda başarılar diliyoruz” dedi.

Tavlı, “Yeni Yer İle İlgili Çalışmalar Sürüyor”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise sanayi sitesinin yeni yeri ile ilgili gelişmeleri değerlendirerek, “Sanayi sitesi alanı için belirlediğimiz alan ile ilgili mahkeme süreci vardı. Belirlenen alanın 1/100 000’lik imar planında gözükmemesi nedeniyle mahkeme olumsuz karar verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza yaptığımız başvuru neticesinde süreç devam ederken asrın felaketi olan deprem yaşandı. Bu nedenle çalışmalar ertelendi. Önümüzdeki süreçte bu çalışmaları ilgili bakanlık birimleriyle görüşerek çözeceğiz” diye konuştu.

Hamarat, “Sanayi Esnafımızın Yer Sorununu Çözeceğiz”

Ünye’nin her geçen gün gelişen bir şehir olduğuna dikkat çeken AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat, “Ünye Sanayi sitemiz de kabuğuna sığmayan bir yapıya bürünmüş. Ali başkanımızla ve belediye başkanımızla birlikte yer sorununu çözerek sanayi sitesi esnaflarımızı rahat bir ortama kavuşması için önümüzdeki süreçte çalışacağız. Esnafımızın ve çalışanların dertlerini, sıkıntıları dinleyerek birlikte çözüm üretmek için buradayız, sahadayız. Bu nedenle önümüzdeki dönem Türkiye Yüzyılı’na hazır olan Ünyemizde sanayi sitesi sorununu da çözmüş olacağız” dedi.

Hamarat, beraberinde Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti ilçe başkanı Hasan Fahri Alparslan, Belediye Meclis Üyeleri ve partililer ile birlikte sanayi esnafını ziyaret etti. Sorunları yerinde dinleyen Hamarat çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu.

Sanayide çalışan işçilerle de bir araya gelen Hamarat, işçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutladı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika