Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Hayat Boyu Öğrendikleri Açılan Sergiyle Taçlandı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Hayat Boyu Öğrendikleri Açılan Sergiyle Taçlandı

05 Haziran 2021 - 195 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Hayat Boyu Öğrendikleri Açılan Sergiyle Taçlandı
Hayat Boyu Öğrendikleri Açılan Sergiyle Taçlandı

Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez kutlanan 1-7 Haziran “Hayat Hayat Boyu Öğrenme Haftası” nedeniyle sergi açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program miniklerin halk oyunları gösterisi ile devam etti. Sanat ve Tasarım, El Sanatları, Resim, Ahşap Teknolojisi, Mekikli Dokuma, Misinalı Takı, İğne Oyası, Giyim Üretim Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi, Giyim  gibi bir çok alanda kurulan stantlar kurum amirlerinin ve vatandaşların ilgisiyle karşılaştı.

Yapılan her eğitimin kursiyerlerde beceri ve yetenek gelişimine katkı sağladığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Halk Eğitim Merkezlerimiz zaman ve zemine bağlı kalmaksızın öğrenen ve öğreten bir anlayışın adıdır. Bu bağlamda farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak öncelikli amacıdır. Halk Eğitim Merkezimiz hayata açılan bir penceredir. Kursiyerlerimiz Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu kurslara devam ederek hem kültür, sanat eğitimleriyle vakitlerini iyi değerlendiriyorlar, hem de iş edindirmeye yönelik kurslarımızla kendilerine bir işyeri açmak, ailelerine ve kendilerine gelir getirici meslekler edinme imkânına kavuşmuş oluyorlar. Her yıl ortalama 20 bin kursiyere hizmet veren Halk Eğitim Merkezimizde Hedefimiz daha fazla kurs çeşidi ile daha fazla kursiyere erişmektir. Bu kurslarımızda çağı takip ederken geçmişi de unutmayarak yaşatmayı önemsiyoruz. Bu nedenle bütün paydaşlarımızla kurs açmaya önem veriyoruz. Ayrıca Halk Eğitim Merkezimizin hem fiziki olarak hem donatı olarak imkânlarını geliştirmekte önceliklerimiz arasındadır. Bu konuda özellikle bizlere vermiş oldukları destekleri için Sayın Kaymakamımıza ve Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ünye Mürüvvet Vidinli HEM Müdürü Mustafa Erdoğan ise,” Mürüvvet Vidinli Halk Eğitimi Merkezi olarak bu yıl şu ana kadar genel, mesleki teknik ve okuma yazma alanlarında 305 kurs açtık. Bu kurslarda 4 bin 296 kişi eğitime katıldı. Bunların 1.533’ü sertifika aldı. KPSS kursumuz Mustafa Rakım Anadolu Lisesinde, DYK kursumuz Anadolu İmam Hatip Lisesinde devam etmektedir.Ülkemiz ve dünyayı kasıp kavuran salgın nedeniyle bu yıl kurs ve kursiyer sayımız çok düşük. Her yıl kurslarımızı çeşitlendiriyoruz. Bu yıl ilk defa Ünye’de telkâri kursu açtık. Fakat virüs nedeniyle devam sağlayamadık. Bütün halkımızı kurslarımıza davet ediyoruz. Etrafınızda kullanılmayan kamu ya da özel, kurs için kullanılabilecek yer varsa bunlara talibiz. Mahallelerde açılan kursları bu yıl inşallah site yönetimleri ile görüşerek buralara kaydırmak istiyoruz. Sitelerde açtığımız kurslarda çalışan öğretici ve kursiyerler rahat ortamlarda çalışırken bazı mekanlarda kurs veren arkadaşlarımız güç şartlarda görev yapmaktadırlar. Bu yıl genel Müdürlüğümüzün başlattığı “Kurslarımızla köylerdeyiz” projesi ile ilçe Ziraat odamızla iş birliği halinde Aydıntepe, Ağudere, Gölevi mahallelerimizde; Arıcılık, Fındık Yetiştiriciliği, fındık budama, aşılama kursları açtık. Aydıntepe mahallemizde ana arı yetiştiriciliği kursu açacağız. Kurs çalışmalarımızda ve yer temininde bizlere destek olan Başta Sayın Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, kamu kurulularının değerli idarecilerine, okul müdürü arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

Programa ayrıca Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, İlçe Emniyet Müdürü Ziyaettin Kürşad Elbirler, kurum ve birim amirleri,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kursiyerler, usta öğreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika