Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
İkinci Bahar Lokali Kapatılıyor - Ünye Haber Takip
...
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2247 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

İkinci Bahar Lokali Kapatılıyor

26 Kasım 2018 - 436 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»İkinci Bahar Lokali Kapatılıyor
İkinci Bahar Lokali Kapatılıyor

Ünye Belediyesi tarafından yaşlıların huzurlu ve sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile açılan “İkinci Bahar Lokali” kapatılıyor. Bugüne kadar verilen hizmetten son derece memnun olan vatandaşlar lokalin kapatılmasına tepki gösterdi.

Ünye Belediyesi tarafından yaklaşık bir yıl önce Ünye Merkez Büyük Cami yanında hizmete açılan ve açıldığı günden bugüne her gün yüzlerce kişiyi sıcak mekanda ağırlayarak yaşlılara çorba, çay ve yemek imkanı sağlayan Yaşlılar Lokali kapatılıyor. Lokalin kapatılacağını duyan yüzlerce kişi bu duruma tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’nin her yerinde millet kıraathaleri açılırken Ünye’de böyle bir mekanın kapatılmasının son derece yanlış olduğunu söyleyen vatandaşlar, mekanın kapatılmaması için gerekirse eylem yapacaklarını söylediler.

Lokalin kapatılmasıyla ilgili düşüncelerini belirten Cevat Gümüş adlı vatandaş, lokalin yaşlılar için bir buluşma noktası olduğunu ifade ederek, “Burası bizim ikinci evimiz burayı çok seviyoruz. Gidecek yerimiz yok bu saatten sonra bizi ölüme mi terk edecekler, ben bu memlekete 31 sene çalışmış, hizmet etmiş birisiyim. Hizmet etmemin karşılığını burada sıcak çorba, çay içmek istiyorum buranın kapanmasını asla istemiyoruz. Gerekirse kapının önünde yatarım ama yine de burayı kapattırmam” diyerek duygularını dile getirdi.

Açıldığı günden itibaren her gün lokali kullandıklarını belirten Ahmet Güney isimli vatandaş ise, “Biz buraya alıştık niye kapansın. Emekliler falan burada hep beraber oturuyoruz. Bizim için bir velinimet buranın kapanmaması lazım. Kapanırsa çok büyük tepki olur yani. Her yerde bu tarz mekanların açıldığını televizyonlardan izliyoruz. Burayı kapatmak nasıl bir mantık, bu yanlıştan dönülmeli” diye konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika