İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Ben zaten Türkiye’nin geleceğini bu 11 kişiye (YSK üyeleri) bağlamamıştım, karardan önce de çok temkinliydim, ama 16 milyon insan mağdur edildi.- Kendinizi devrik başkan olarak görüyor musunuz sorusuna, İmamoğlu “Asla değilim çünkü ben 31 Mart’ta İstanbul Belediye Başkanı seçildim”

– Şu anda demokrasi mağdur edildi. Zarfa dört tane oy attınız. Belediye meclis üyeliği pırıl pırıl sorun yok, muhtar da sorun yok, ilçe belediye başkanlığında da sorun yok, her şey harika ama sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda sorun, niye? Çünkü 25 ilçede sen kazandın.

‘Hodri meydan, bütün ilçeleri de iptal edin’

– Bu mübarek Ramazan ayında 7 YSK üyesini Allah’a havale ediyorum. Sandık kurulunda neymiş kamu görevlileri yerine banka memurlarını görevlendirmişler. 24 Haziran’da görev alan banka memuru insanlar beni bulsunlar ben onlarla buluşacağım. Üzülüyorum. O vatandaşı siz davet etmişsiniz. 212 sandıkta sandık kurulu üyeleriyle ilgili karar veriyorsunuz. Tam kanunsuzluk kararı da veremiyorsunuz niye ilçeler de gider. Hadi hodri meydan. Bütün ilçeleri de iptal edin. Meclis’i de iptal edin.