Dolar : Alış : 18.5038 / Satış : 18.5371
Euro : Alış : 17.9232 / Satış : 17.9555
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1670 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

İSRAF BELEDİYESİ “ORDU BÜYÜKŞEHİR”

06 Ocak 2020 - 201 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»İSRAF BELEDİYESİ “ORDU BÜYÜKŞEHİR”
İSRAF BELEDİYESİ “ORDU BÜYÜKŞEHİR”

Ordu Büyük Şehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde parke taşlı Ordu sokaklarını çim görünümlü halıyla kapladı.

Parke taşlı caddeleri suni çim görünümlü halıyla kaplatan Ordu Büyük Şehir Belediyesinin bu uygulamasına, cadde üzerinde bulunan esnaflardan başka sevinen yok.

Zaten parke taşlı olan yollara hangi mantıkla bu halılar serilir akıl almıyor. Bu halıların ömrü ne kadar, bu halılara verilen paraları daha uygun işlere harcanması doğru değil mi? diyen sağduyulu vatandaşlar, bu uygulamanın yanlış olduğunu belirterek, büyükşehir belediyesinin bu uygulamasının  israf olduğunu ve bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini vurguladılar.

Başkan Hilmi Güler yönetimindeki Ordu Büyük Şehir Belediyesi, “ben yaptım oldu” mantığıyla yaptığı uygulamalara bir yenisini daha ekleyerek, adeta ordulu’ların parasını ayaklar altına serdi.

şimdi Başkan Güler’e soruyoruz;

1-bu halı saha zemin halısını ordu caddelerine sermek ne kadar mantıklı bir iş.

2-bu halıların işlek caddelerde her gün binlerce insanın üzerinde yürüyeceği halının ömrü ne kadardır?

3-vatandaş çamurdan kurtuldu dediniz, vatandaşı çamurdan kurtarmanın yolu halı sermek mi? ayrıca parke taşlı olan cadde de çamurun ne işi var?

4-diyelim ki cadde parke taşsız ve çamurlu, uzun vadede bunun çaresi o yola parke döşemek mi yoksa halı sermek mi? hangisi daha mantıklı?

5-yazın bu halılar ıslandığında  yaz sıcağında koku ve toz yapmaz mı? o zaman gelecek şikayetler üzerine bu halıları kaldırmayacak mısınız? kaldırılan halılar çöpe atılacak ve bu israfın daniskası olmaz mı?

6-Ünye iskelesinde yaptığınız gibi, uygun olmayan korkulukları önce geri alıp, sonra tekrar aynı korkulukları geri gönderip sağlıklı ve uygun olmadığı halde zorla yerlerine bir günde alalacele yerine takılmasındaki gibi bu halıları serdirirken hiç fikir alışverişinde bulunmadınız ve yine “ben yaptın oldu” mantığıyla hareket ettiniz.

Yüce dinimiz İslamda, gereksiz yapılan her türlü tüketimin ve harcamanın, ayrıca israfın her türlüsünün haram olduğu belirtilir.

y3 y1

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika