Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Kılıçdaroğlu’ndan Yerinde Tespit - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Kılıçdaroğlu’ndan Yerinde Tespit

11 Haziran 2022 - 67 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Kılıçdaroğlu’ndan Yerinde Tespit
Kılıçdaroğlu’ndan Yerinde Tespit

CHP olarak geçen yıl fındık için 4 dolar karşılığı en az 35 TL fiyat istediklerini belirten CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Kılıçdaroğlu’nun Ordu ziyaretinde bu yıl için de 4 dolar fiyat istediğini söyledi.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ordu gezisinin ardından yaptığı açıklamada fındıkla ilgili şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu fındık fiyatını olması gereken yerden, Ordu’da fındık bahçesinden, olması gereken en az fiyat olarak 4 dolar karşılığı Türk Lirası olarak açıklamıştır.

Bu Üreticinin Kırmızı Çizgisidir

Fındıkta üretici maliyetleri en az 3 kat artmıştır. Gübre 3,5 kat, ot biçme 350’den 900, ışkın alma 100’den 300’e. Dolar ve akaryakıt fiyatlarındaki fahiş artış ortadadır. Artık saatlik güncellenmektedir.

Hal böyleyken geçen yıl hükümetin verdiği yetersiz fiyat 27 TL dahi baz alınsa en az üç kat artış 80 TL’yi geçmektedir. Geçmişte 1 kilo fındık ile 17 kg patates alınıyordu. Şimdi patates kilosu 10 TL. 170 TL yapıyor. Daha geçen yıl 1 kilo fındık 3.5 litre mazot alıyordu. Şimdi 2 litre bile değil. Bugün 3,5 litre mazot 90 TL.

Biz CHP Olarak Geçen Yıl 4 Dolar Karşılığı En Az  35 TL Fiyat İstemiştik.

Kılıçdaroğlu, bu yıl için de üreticinin emeğinin hakkı için 4 dolar karşılığı Türk lirası olarak açıklamıştır. Neden dolar olarak? Çünkü döviz her gün artmakta, Erdoğan’ın iki ay sonra yapacağı taban fiyatı açıklaması esnasında bugünkü 4 dolar 68 TL bile kuşa dönecektir. O nedenle 4 dolar karşılığı Türk lirasını vurguluyoruz.

Taban fiyat açıklandığı zaman 4 dolar kaç Türk lirası ise fındık taban fiyatı da odur.

Bunun altında kimse taban fiyat açıklamaya kalkmasın.

Kapalı kapılar ardında kuytu köşelerde fındık mafyası ve vatan haini işbirlikçi çetesi ile iş tutmasın. Güzel halkım bilsin ki 4 dolar karşılığı Türk lirası altındaki her türlü fiyat farkı bu emperyal karteller, yerli işbirlikçiler ve siyasetteki uzantıları arasında pay edilecektir.

Bunun bedelini ödersiniz. Sizi sandığa gömmekle kalmaz, fındık çubuğu ile İtalya’daki ve ABD’deki sahiplerinize kadar kovalarız.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika