Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
KIROĞLU ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR EDEREK İSTİFA ETTİ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 31.2392 / Satış : 31.2955
Euro : Alış : 33.7797 / Satış : 33.8406
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

KIROĞLU ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR EDEREK İSTİFA ETTİ

29 Kasım 2018 - 511 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»KIROĞLU ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR EDEREK İSTİFA ETTİ
KIROĞLU ÇAMYAR’A TEŞEKKÜR EDEREK İSTİFA ETTİ

Ünye Kent Konseyi Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, düzenlediği basın toplantısıyla Kent Konseyi Görevinden İstifa ettiğini açıkladı.

Kıroğlu yaptığı Basın açıklamasında Şunları söyledi; Bilindiği gibi Kent Konseyleri Yasası 2006 yılında yürürlüğe girmiş, yasaya göre belediyelere bulundukları şehirde kent konseyi kurma görevi verilmiştir. Ünye Kent Konseyi ise 31 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Sn. Ahmet Çamyar’ın öncülüğünde aynı yılın Haziran ayında Belediye Meclisi kararıyla kurulmuştur.

Ünye Kent Konseyi’nin Kurucu Başkanlığını Sn. İbrahim Cerrahoğlu yapmış, devamında Sn. Ayşe Haznedar Yalın bu görevi sürdürmüş. 5 Temmuz 2017 tarihindeki Genel Kurul’da Ünye Kent Konseyi Başkanlığı’na seçilerek, 1.5 yıldan bu yana da bu görevi ben yapmaktaydım.

Kent Konseyi’ne girişimdeki asıl sebep; Ünye’nin geleceğinin yapılanmasında doğru yol izlenmesinin… Genel kabul görmeyen iş ve uygulamalarda uyarıcı olunmasının… Bu minvalde Ünyeliler arasında oluşacak ortak akıldan hareket edilmesinin önemine dikkat çekmekti.

Bir diğer sebep ise; hangi kurum, grup ya da şahıs, ne olursa olsun toplum hayatını huzursuz eden ve kamusal hayatı olumsuz etkileyen uygulama ve çalışmalara karşı duyarlı olmak, çözüm için diyaloğa dayalı girişimlerde bulunmak, gerekirse toplumsal tepki geliştirmek ve buna önderlik etmekti.

Üçüncü ve kentimiz için çok önemli gördüğüm sebep ise; Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çamyar’ın Ünye’de belediye hizmetlerinde gösterdiği başarılara ve Ünye’ye kazandırdığı değerlere Konsey olarak destek olmak, katkı sağlamaktı.

Konsey çalışmalarına katılıyorken görüştüğüm Sn. Ahmet Çamyar’a, kendisinin Belediye Başkanı olduğu bu süre içinde bir dönem konseyde olacağımı, bu dönem başkanlık görevi bittiğinde ise ben de Kent Konseyi’ndeki görevimi bırakacağımı söylemiştim. Dolayısıyla Sn. Çamyar’ın belediye başkanlığındaki görevinin son bulması üzerine benimde Kent Konseyi’ndeki görevimi sonlandırmamın zamanı gelmiş oldu. Bunun üzerine 27 Kasım Salı günü Yürütme Kurulumuzu Olağanüstü toplantıya çağırdım. Bu toplantıda Yürütme Kurulu Üyesi arkadaşlarıma istifa etme

düşüncemi dile getirdim ve bu konudaki gerekçelerimi ifade ettim. Bunu takiben de Kent Konseyi Başkanlık görevinden istifa ettim.
Ünye’de hiçbir şey iyi gitmiyor

Ünye’de ard arda yaşanan, adına siyaset denen ancak siyasetle zerre alakası olmayan kişiler arası rekabet, tartışma, örtülü-örtüsüz kavga… Amaca varabilmek için her türlü tezgah, oyun… Ve bunlara bağlı olarak acımasızca üstüne gidilen ilçemiz için çok önemli değerler… Ki bunun son örnekleri Milli Eğitim Müdürü Sn. Tamer Uysal, Ünye’nin Dünkü Çocukları Derneği ve mensupları, Belediye Başkanı Sn. Ahmet Çamyar… Sırada kim ya da kimler var bilemiyoruz ama elimiz yüreğimizde endişeyle bekliyoruz.

Bu çatışma ve tartışmalar yüzünden bir türlü sıra gelmeyen Ünye’nin yıllardır süre gelen ana sorunları… Niksar yolu, Organize Sanayi, Yükseköğretim kampusu, liman, kültür merkezi, vb. eksiklerimiz maalesef sürekli yerinde sayan sorunlar olarak önümüzde duruyor.

Ünye, bu anlamsız rekabet, tartışma ve kavgalar sonucu 30 yıldan bu yana kan kaybeden bir şehir. Ne yazık ki yaşanan kötü hiçbir şeyden ders çıkarılmadı, çıkarılmıyor. Üstelik son yıllarda bu olumsuz gidişat çok daha şiddetli hal aldı.

Velhasıl Ünye’de hiçbir şey iyi gitmiyor. Bu meyanda 24 Haziran Milletvekili seçimleri Ünye adına olumlu hiçbir sonuç doğurmadı. Korkarım 31 Mart Yerel Seçimleri de bu olumsuz gidişi tersine çeviremeyecek.

Tek umut ve beklentim Ünyelilerin sağduyusu… Bu sağduyu; “Artık yeter” der de sahneye çıkarsa, işte ancak o zaman Ünye’de şahısların meseleleri değil şehrin meseleleri öncelik oluşturur. Temennim ve beklentim budur. Saygılarımla

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika