Dolar : Alış : 7.3835 / Satış : 7.3968
Euro : Alış : 8.9550 / Satış : 8.9711
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye17°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1083 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Koronavirüsün bulunmadığı tek Avrupa ülkesi!

17 Mart 2020 - 163 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Koronavirüsün bulunmadığı tek Avrupa ülkesi!
Koronavirüsün bulunmadığı tek Avrupa ülkesi!

Şu ana kadar henüz koronavirüs vakası görülmeyen Karadağ’da salgın ile mücadele kapsamında , Karadağ vatandaşı olmayanların ülkeye girişi yasaklandı.

Karadağ, Avrupa’da korona virüsü vakasına rastlanılmayan tek ülke konumunda bulunuyor.

Karadağ Başbakan Yardımcısı Milutin Simovic, vatandaşlarını korona virüsü salgınından korumak amacıyla bir dizi geçici önlemler alınacağını açıkladı. Alınacak önlemler çerçevesinde, Karadağ vatandaşı olmayanların ülkeye girişi yasaklandı.

Fakat, Karadağ’da oturma izni olanlar ve mal taşımacılığı yapanlar bu yasaktan muaf tutuldu. Karadağ dışından ülkeye dönen vatandaşların kendisini karantinaya alması uyarısında bulunulurken, otellerde verilen konaklama hizmetleri de askıya alındı. Kararlar alındığında konaklama yapan ziyaretçiler bu yasaktan muaf tutuldu. Tüm diskolar, barlar, kafeler, spor salonları, restoranlar, kumarhaneler kapatılırken, mağazalarda aynı anda bulunabilecek müşteri sayısı 50 ile sınırlandırıldı. Çiftçi pazarlarında ise aynı anda bulunabilecek müşteri sayısı 100 ile sınırlandırıldı.

Karadağ yönetimi korona virüsü salgınına karşı birlik olunması gerektiğini vurguladı. Bu amaçla komşu ülkelere yardım amacıyla limanların kapasitelerine arttırabileceğini vurguladı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika