Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Küçükbaş Hayvancılık Ordu’da Gelişiyor - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Küçükbaş Hayvancılık Ordu’da Gelişiyor

15 Nisan 2022 - 87 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Küçükbaş Hayvancılık Ordu’da Gelişiyor
Küçükbaş Hayvancılık Ordu’da Gelişiyor

Vali Tuncay Sonel, “Koyunculuk Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen ‘Koyunculuk Ekipmanları Dağıtım Töreni’ne katıldı.

Ordu Valiliği himayesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından desteklenen 5 tarım projesinden birisi olan “Koyunculuk Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” ile çiftçilere güneş paneli, mobil koyun yıkama ünitesi ile koyunların ayaklarını yıkama havuzu dağıtıldı.

Koyunculuk Ekipmanları Dağıtım Töreninde bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle Ordu’nun 19 İlçesine tarım alanında çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.“Ordu’da Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla bir uyum içinde çalışılıyor ve güzel işler ortaya çıkarılıyor” diyen Vali Sonel, ”Ordu’muzda yapılan her projede DOKAP bizlere büyük destek veriyor. Bu bir ekip çalışmasıdır. Bugün burada dağıtılacak olan ekipmanların çiftçilerimize hayırlı olmasını, ülkemiz koyunculuğunun geliştirilmesine vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ”Birkaç yıl öncesine kadar küçükbaş hayvan sayımız 110 bin civarında iken, bugün 190 bini geçmiş durumda. Bu memnuniyet verici bir gelişme. Devletimiz sizin yanınızda. Hem Tarım ve Orman Bakanlığımız, hem de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yapılan projelere destek veriyor. Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, DOKAP’ın destekleri ve değerli üreticilerimizin çabalarıyla birlikte farklı projelere imza atılacaktır” dedi.

Koyunculuğun olmazsa olmazlarından bir tanesinin mera olduğuna dikkat çeken Vali Sonel, ”Ordu olarak meraların tespiti, tahdidi, tahsisi konusunda işlemler bitirilmiş durumda. İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, meralar boş durmasın, koyunculuk daha da gelişsin diye meraları iyileştirme çalışmaları noktasında 38 proje yaptı. Bu projeler, meraların %75’ine denk düşüyor. Bu projenin, elleri nasır tutan siz çiftçilerimize, şehrimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika