Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Milyonlarca sürücü nefes alacak - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0042 / Satış : 33.0637
Euro : Alış : 35.9251 / Satış : 35.9898
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Milyonlarca sürücü nefes alacak

01 Temmuz 2024 - 5 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Milyonlarca sürücü nefes alacak
Milyonlarca sürücü nefes alacak

Sürücüler, Tebligat Yapılmadığını Belirterek Borca İtiraz Edebilir ve Ceza İptal Ettirilebilir

Avukat Yavuz, mevcut ekonomik sıkıntılar ve geçim derdi göz önünde bulundurulduğunda, 130 TL’lik bir otoyol ücretinin ödenmemesi nedeniyle vatandaşa haber vermeden 4 kat ceza yazmanın ve dosya masraflarıyla birlikte bin TL’nin üzerinde bir para talep etmenin hukuka, vicdana ve ahlaka sığmadığını belirtiyor. Bu durumun bir tür soygun olduğunu ifade eden Yavuz, “Bir kişi borcunu ödemediyse, ödemediği günden itibaren borcuna faiz uygulanabilir, bunu anlayabilirim. Ancak, bu milletin parası ile yapılan yoldan hem yüksek ücretler almak hem de ödeme unutulursa 4 kat ceza tahsil etmek kabul edilemez” dedi.

Trafik Cezaları İptal Edilebilir mi?

Avukat Yavuz, bu tür durumlarla karşılaşan sürücülere cezaları iptal ettirmenin yolunu açıkladı. Otoyoldan geçiş ücreti 130 TL olan bir sürücü, HGS bakiyesi yetersiz olduğunda ve 15 gün içinde ödeme yapmadığında, ceza ve dosya masraflarıyla birlikte bin TL’nin üzerinde bir borçla karşılaşabilir. Ancak bu cezayı ödememenin yolu hukuki tebligat kurallarına dayanıyor. Borcun tahsili ve 4 kat ceza uygulanmadan önce sürücüye borcunu ödemesi gerektiği bildirilmelidir. Çoğu zaman bu bildirim yapılmadan ceza uygulanır ve icra yoluna gidilir.

Bu durumda, sürücü kendisine tebligat yapılmadığını belirterek borca itiraz edebilir. Avukat Yavuz, bu yöntemle birçok cezanın iptal ettirildiğini ifade etti. “Neredeyse tüm vatandaşlarımız seslerini çıkarmadan bu fahiş cezaları ödüyorlar. Anlattığım bu yöntemle çok sayıda cezayı iptal ettirdik” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika