Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
OBB Başkanı Hilmi Güler: Fındık için savaşacağım - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

OBB Başkanı Hilmi Güler: Fındık için savaşacağım

25 Ağustos 2022 - 87 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»OBB Başkanı Hilmi Güler: Fındık için savaşacağım
OBB Başkanı Hilmi Güler: Fındık için savaşacağım

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, fındıkta fiyatın 54 TL olarak belirlenmesine rağmen bazı şirketlerin kartel oluşturmaya çalışarak üreticinin elinden daha düşük fiyatla fındık almaya çalıştıklarını belirtti. Ordu’nun fındığı için savaşacağını belirten Güler, “Fındığı birkaç spekülatörün insafına bırakamayız. Buna yeni bir boyut kazandıracak çalışmalar içindeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ordu’da Fındık taban fiyatlarını 54 TL olarak açıklamıştı.Fındık taban fiyatları başta en çok fındık üretiminin yapıldığı Ordu ve Giresun başta olmak üzere Karadeniz’de olumlu karşılanmıştı. Toprak Mahsulleri Ofisi de alımlara 22 Ağustos pazartesi günü itibarıyla başladı. Ancak fındıkta kartel oluşturmaya çalışan bazı özel sektör kuruluşlarının üreticinin elinden fındığı daha düşük fiyata almaya çalıştığı söyleniyor.

Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler, bu duruma tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fındık taban fiyatlarını açıklamasıyla birlikte başta Ordu olmak üzere bölgede büyük bir memnuniyetin oluştuğunu belirten Güler, “Ordu’da büyük bir coşku vegüzel bir çalışma ortamı var. Ama şu anda piyasayı aşağıya çekmek isteyen unsurlar da var. Onlara da yeni bir boyut kazandıracak çalışmalar içindeyiz.Biz hem Büyükşehir Belediyesi olarak hem de üretici olarak bu işin içindeyiz. Ordulular devletin alımlarından ve fiyatlarından memnun ama bunu aşağıya çekmeye çalışan yapılardan da şikâyet ediyorlar” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı olduğu dönemde Uzanlara karşı ÇEAŞ ve Kepez operasyonunu yöneten Hilmi Güler, fındık alımlarında tekel oluşturarak üreticiyi zarara uğratan şirketlere karşı harekete geçtiğini söyledi. Güler, “Ben bu konuda belli bir tecrübeye sahip biriyim. Burada klasik bir belediye başkanlığı yapmıyorum. Fındığı birkaç spekülatörün insafına bırakamayız. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Dolayısıyla buna yeni bir boyutkazandıracak çalışmalar içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika