Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÖNEMLİ 5 PROJE TASARRUFA TAKILDI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÖNEMLİ 5 PROJE TASARRUFA TAKILDI

12 Kasım 2018 - 379 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÖNEMLİ 5 PROJE TASARRUFA TAKILDI
ÖNEMLİ 5 PROJE TASARRUFA TAKILDI

Ünye’nin gündeminde olan 5 önemli projesi; ya ihaleye çıkarak tasarruf tedbirlerine takıldı, ya da durma noktasına gelerek hayaller başka bahara kaldı…

Hükümet kanadının yerelde ki temsilcileri 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere odaklanırken, Ünye için yıllardır dile getirilerek kanayan yarası haline gelen yatırımlar adeta unutuldu. Hükümet kanadıyla birlikte seçim atmosferini soluyan muhalefet yetkilileri, Ünye’de yapılmayan ve yapılamayan bu yatırımların yeniden gündeme alınması için baskı kurmaması ise dikkat çekiyor.

Ünye’de ihalesi yapılan Kültür Merkezi inşaatı, Devlet Hastanesi önüne yapılması planlanan ‘Battı – çıktı yol modeli’ ve üniversite yerinde çalışmalar durdurulurken; sözü verilen Ünye-Niksar Karayolu’nda çalışmalar başlatılmadı, Organize Sanayi Bölgesinde ise mahkeme sürecine kadar getirilen çalışmalar durma noktasına geldi.

Ünye’nin yıllardır heyecanla beklediği ve ilçenin ciddi anlamda ekonomisini kalkındıracak olan bu yatırımlar başka bahara kaldı gibi görünüyor. Ünyeliler yaklaşan yerel seçimlerde bu yatırımlarla ilgili adaylardan ne vaatler geleceğini merakla bekliyor.

Yatırımları hem seçime, hem de tasarruf tedbirlerine takılan Ünye, hayallerinin ne zaman gerçek olacağını yetkililere soruyor!

– Ünye’de yatırımlar askıya alındı –

Hükümetin, ülke genelinde kamu yatırımlarına yönelik aldığı tasarruf tedbirleri Ünye’de yatımların durarak askıya alınmasına neden oldu.

Hükümet kanadı 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere odaklanırken, Ünye için yıllardır dile getirilerek kanayan yarası haline gelen yatırımlar adeta unutuldu.

Hükümet kanadıyla birlikte seçim atmosferini soluyan muhalefet yetkilileri, Ünye’de yapılmayan ve yapılamayan bu yatırımların yeniden gündeme alınması için baskı kurmaması ise dikkat çekiyor.

-5 yatırım tasarrufa takıldı –

Hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında ihalesi yapılmış ama başlanılmamış, ihale aşamasında ve henüz ihalesine çıkılmamış yapım, onarım ve büyük onarım işlerinin durdurulmasına yönelik talimatın ilgili bakanlık ve kurumlara gönderilmesi Ünye’deki yatırımları nasıl etkiledi?

Ünye’de ihalesi yapılan Kültür Merkezi inşaatı, Devlet Hastanesi önüne yapılması planlanan ‘Battı – çıktı yol modeli’, üniversite yerinde çalışmalar durdurulurken; sözü verilen Ünye-Niksar Karayolu’nda çalışmalar başlatılmadı, Organize Sanayi Bölgesinde ise mahkeme sürecine kadar getirilen çalışmalar durma noktasına geldi. Kaynak Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika