Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ORDU ENVER YILMAZ’I ÖZLEDİ Mİ? BU HABER ŞAŞIRTTI! - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ORDU ENVER YILMAZ’I ÖZLEDİ Mİ? BU HABER ŞAŞIRTTI!

24 Eylül 2019 - 313 kez okunmuş
Ana Sayfa » Siyaset»ORDU ENVER YILMAZ’I ÖZLEDİ Mİ? BU HABER ŞAŞIRTTI!
ORDU ENVER YILMAZ’I ÖZLEDİ Mİ? BU HABER ŞAŞIRTTI!

2014 yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir’in kurucu belediye başkanı olarak tarihe not düşülen Enver Yılmaz’ın 23 yıllık siyasi hayatına son vererek görevden istifa etmesinin ardından tam 1 yıl geçti. 2018 Eylül ayında Ordu Büyükşehir Belediye başkanlığı görevinden ayrılan başkan Enver Yılmaz’ın istifasının arkasındaki sır perdesi henüz aralanmamışken Ordulular Tv52 mikrofonlarına konuştu. Yapılan haberde Yılmaz’ın siyasi havasını özlediklerini söyleyenler çoğunluktaydı.

Ordu’da yayın yapan Tv52 kanalının 18 Eylül 2019 tarihli Ana Haber Bülteni’ndeki “Tam 1 Yıl Oldu – Ordu Siyaseti Onu Şimdiden Çok Özledi” başlıklı haberi dikkat çekti. Tv kanalının sokağa çıkarak halka yönelttiği Büyükşehir Belediyesi Kurucu Başkanı Enver Yılmaz’la ilgili sorular haber bülteninde değerlendirildi.

“KEŞKE GİTMESEYDİ”

Başkan Enver Yılmaz’ın gittiği ancak Ordu’ya attığı imzaların halen hatırlanmaya devam ettiği ifade edilen haberde Orduluların görüşleri aktarıldı.

Mikrofona konuşan Ordulular şu ifadelerde bulundu:

– “Enver Yılmaz bu memlekete gelmiş geçmiş belediye başkanları arasında hizmet açısından ilk sırayı alacak isimlerdendir. İsterdim yani o çocuk bu memlekete 2 dönem 3 dönem daha hizmet etsin.

– O gittikten sonra, yaptığı eserlerden ötürü “Keşke gitmeseydi, Ordu’ya 5 yıl daha hizmet etseydi” diye bir söylenti var. Kamuoyu araştırması yapsalar belki isminin daha yükseldiğini görebiliriz.

– Onun yaptığı yerde oturuyoruz. Türkiye’de en birinci o adamdı. Bu adamın yaptığını kim yaptı Ordu’ya. Allah razı olsun o adamdan.

– Büyük hizmetler yaptığını duymuştum Ordu’ya. Haksızlığa uğradığını da duyduk.

PEKİ NE OLDU DA BAŞKAN YILMAZ İSTİFA ETTİ?

Tv52’nin haberinde Başkan Enver Yılmaz’ın Ordu’daki siyasi hayatı ele alınırken Ordu’nun Yılmaz siyasetini özlediği detay detay anlatılan projelerle ifade edildi. “Siyasetin sert coğrafyası Ordu” ifadesinin kullanıldığı haberde Ak Parti içinde yaşanan koltuk kavgaları ve dönemin siyasi yüzünün Enver Yılmaz’ı hedefe koyduğu ifade edildi. Bunun sebebi olarak da yaşanan olaylar sonrası Başkan Yılmaz’ın cesurca ekranlara çıkıp konuştuğu, komplolara karşı korkusuz bir tavır sergilemesi örnek gösterildi.

Ordu siyasetinde oynanan oyunları, yaptığı açıklamalarla ortaya koyan Başkan Enver Yılmaz’ın istifa sebebinin tam olarak halen bilinmediği söylenen haberde şu detaylara yer verildi:

“Enver Yılmaz bir şeyleri anlatmaya çalıştı. Ama ya yoruldu ya da gönlünü verdiği, her zaman bağlılığını ifade ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’a daha fazla zarar gelmemesi için pes etti. Takvimler 18 Eylül 2018’i gösterdiğinde Türkiye’nin konuştuğu başkan Enver Yılmaz, sessizce istifa etti. Kurucusu olduğu büyükşehir belediyesinden alkışlarla ve gözyaşlarıyla uğurlandı.”

NASIL İSTİFA ETMİŞTİ?

Ordu Büyükşehir Kurucu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 18 Eylül 2018 günü sosyal medya hesaplarından yaptığı şu paylaşım ile görevinden istifa etmişti:

“Söylenecek o kadar söz var ki, hepsini kalbimin derinliklerine atıyorum. Küllensin diye… 23 yıllık aktif siyasi hayatıma son veriyorum. Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerde helal ediniz. Allaha emanet olunuz”

BAŞKAN HİLMİ GÜLER: “PROJELERİN TAKİPÇİSİYİZ”

31 Mart 2019 yerel seçimleriyle Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı koltuğuna oturan Dr. Mehmet Hilmi Güler de Belediye meclisinde yaptığı bir açıklamada eski başkan Enver Yılmaz’ı vefa ile anarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bütün arkadaşların, benden önce burada görev yapan Enver Bey de dahil olmak üzere onların başlattığı projeler bizim de projemizdir. Bu projeleri hem takip ediyoruz hem de kendilerine teşekkür ediyoruz.

BU HABER ŞAŞIRTTI!

Yayın hayatına bir süre ara veren ve 16 Eylül’de tekrar uydu yayınlarına geçen Tv52’nin yaptığı bu haber birçok kişiyi şaşırttı. Habere gelen yorumlar genellikle Tv52’nin politikasını eleştirirken birçok kişi de kurucu başkan Yılmaz’ın yaptığı yatırımlardan örnekler vererek özlemlerini dile getirdiler. Kurumun istifa öncesi yaptığı haberler Başkan Yılmaz’ı eleştiren bir tavırdaydı ve haberler sebebiyle yayın kuruluşunun kapısına kilit vurulmuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika