Dolar : Alış : 18.7876 / Satış : 18.8215
Euro : Alış : 20.4525 / Satış : 20.4894
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1731 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

“Pazaryeri 15 Temmuz’un otoparkı olsun”

10 Haziran 2020 - 205 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»“Pazaryeri 15 Temmuz’un otoparkı olsun”
“Pazaryeri 15 Temmuz’un otoparkı olsun”

İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatı Pazar yerinin havalandırma ve gerekli fiziki şartlar oluşturularak 15 Temmuz Meydanı altındaki otoparka taşınabileceği önerdi.

“Pazaryeri 15 Temmuz’un otoparkı olsun” 

Ünye’de faaliyet gösteren pazarcı esnafı İYİ Parti Ünye ilçe teşkilatını ziyaret etti. Ziyaretin ardından konuyu görüşen parti yönetimi, pazaryerinin havalandırma ve gerekli fiziki şartlar oluşturularak 15 Temmuz Meydanı altındaki otoparka taşınabileceği kararı aldı.

Pazarcı esnafı isteklerini ifade etti 

Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Ünye’deki pazarcıların pandemi sürecine uygun bir pazaryeri istediğini ifade eden İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı, “Pazaryeri esnafı ziyaretimize geldiler, pandemi sürecinde kapalı tezgahları ve kredileri ile ilgili konuştuk. Asıl sorunlarının pazaryeri olduğunu söylediler ve bizden bu sorunlarını gündeme taşımamızı istediler. Onlar şimdiki yerlerinden ayrılmak istemiyorlar. Pandemi süreci şartlarına uygun bir pazaryeri projesi istiyorlar”dedi.

İnsanlar kırgın, üzgün

Ünye Belediyesine seslenen FeryalÇuhacı, “Biz diyoruz ki insanlar kırgın, üzgün, insana rağmen bir yere varamazsınız. Onun için bu seslere kulak vermemiz gerekiyor. Dünyada sadece insan aklına nazar değmezmiş. Çünkü herkes kendi aklını beğenirmiş”diye konuştu.

Pazarcı esnafı bu şartlarda hizmet veremeyeceklerini söylediler

İYİ Parti Ünye İlçe Teşkilatı Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Berkay Torunoğlu konuyla ilgili açıklamasında şöyle konuştu; “Pazaryeri esnafı kardeşlerimiz bu şartlarda hizmet veremeyeceklerini, kendilerine verilen yerin hem hijyen kurallarına hem de fiziki olarak uygun olmadığına dair fikirlerini bizlere söylediler. Bizde düşünülen yere gittikbaktık, gerçekten haklı olduğu noktalar var. Ama bundan daha önemlisi öncelikle yetkili mercilerin bu konuda bir fizibilite çalışması yapmalarını daha sonrasında yapmış oldukları bu çalışmayı muhataplarına, yani pazarcı esnaflarını karşılarına alarak durumun artı ve eksi yönlerini tartışmalarını, bir mutabakat içerisinde bu değerlendirmelerini istiyorduk. Ama böyle olmadı. Bir dayatmanın söz konusu olması bizi de rahatsız etti ve üzdü” dedi.

Düşünülen pazaryeri sıkıntıya yol açar

Irmak Caddesine taşınılması halinde vatandaşın ve pazarcı esnafının ciddi sorunlarla karşılaşacağını ifade eden Torunoğlu, “Pazar yerinin olduğu yerden kaldırılması, sadece pazaryeri esnafı açısından değil Kaledere ve Çınarlık Mahallesinde oturan semt sakinleri açısından da ciddi problemler oluşturuyor. Irmak caddesi üzerine kurulması planlanan yerin ulaşım sorunu var, ayrıca o mahalle sakinlerinin yaşayacakları sıkıntılar var. Ayrıca esnaf arkadaşlarında belirttikleri gibi özellikle kış mevsimlerinde Irmak kenarında kurulan pazaryeri çok ciddi sıkıntılara neden olur. Mevsimsel değişmelerden kaynaklı sanki ilçemizin kaderi gibi olmuş olan sel baskınlarına karşı önlem alınmadıkça, ciddi politikalar üretilmedikçe bu lokasyona taşınmanın doğru bir karar olduğuna inanmıyorum”dedi.

Yetkili merciler pazarcı esnafıyla oturup görüşsün

Yetkili mercilerin pazaryeri konusunu pazarcı esnafı ile oturup ortak bir karar alması gerektiğini vurgulayan Torunoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı, “Yetkili mercilerin bundan sonra pazaryeri esnafı ile birlikte olmaları, yaptıkları fizibilite çalışmalarını onlarla oturup konuşmaları ve ortak mutabık bir protokol üzerinde anlaşmalarını şiddetle öneriyoruz. Ortak akıl ve istişare bizim demokrasi kültürümüzün bir parçasıdır.”

Bizim önerimiz 15 Temmuz Otoparkı

Pazar yerinin havalandırma ve gerekli fiziki şartlar oluşturularak 15 Temmuz Meydanı altındaki otoparka taşınabileceği önerisinde bulunan Torunoğlu şunları kaydetti, “15 Temmuz Meydanı altındaki Belediyenin işletmesinde olan otoparkın belirli fiziki şartlar kazandırılarak, havalandırmasının da düzenlemesi ve steril bir şekilde getirilerek pazarcı esnafı arkadaşlarımıza tahsis edilebilir. Bunun da değerlendirilmesini talep ediyoruz.”  Ünye KENT Haber

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika