Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
SAADET PARTİSİ ŞAHİN’LE DEVAM DEDİ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 30.9096 / Satış : 30.9652
Euro : Alış : 33.3931 / Satış : 33.4533
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

SAADET PARTİSİ ŞAHİN’LE DEVAM DEDİ

24 Kasım 2018 - 515 kez okunmuş
Ana Sayfa » yerel siyaset»SAADET PARTİSİ ŞAHİN’LE DEVAM DEDİ
SAADET PARTİSİ ŞAHİN’LE DEVAM DEDİ

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan genel kurulunda tek liste ile mevcut Başkan Özgür şahin’in listesi yer alarak Saadetliler 3. kez Şahin ile devam dedi. Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanlığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Başkanlığını Veysel İlhan’ın yaptığı genel kurulda gündem maddelerinde yer alan bütçe ve faaliyet raporu okunarak delegeler tarafından kabul edildi.Dilek temenniler kısmında yapılan konuşmalarda parti politikaları ve Türkiye’nin siyasi gündemindeki konular yer aldı.

“İnsanımızı Bu Topraklarda Tutacak Yatırımlar Yapılması Gerekmektedir”

Saadet  Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin: “Bizlerin sıkça dile getirdiği bir konu vardı. İnsan topraksızlaşıyor, toprak insansızlaşıyor. Ordu-Giresun Havalimanı, Karadeniz-Akdeniz yolu gibi birçok proje yapılmasına rağmen Ordu ve Ünye hala göç alan bir cazibe merkezi olmamıştır. İnsanımızı bu topraklarda tutacak yatırımlar yapılması gerekmektedir. Küçük işletmelerin faizsiz kredilerle desteklenmesi ve iş hacminin yükseltilmesi gerekmektedir. Fındığın devlet tarafından desteklenmesi ve köylünü toprağı terk etmemesini sağlamak gerekmektedir. Tarım politikaları birçok yerde önemli tarım ürünlerini bitirdiği gibi fındığı da bitirecektir” dedi.

“2019 Seçimleriyle Birlikte Belediyecilik Değişecek”saadette-3-sahin-donemi-6

Saadet Partisi Ordu İl Başkanı Erkan Temiz: “Bu ilçe kongremiz tarihi bir seçimin arifesinde icra ediliyor. İnşallah bu seçimde milletten başka her şeyin var olduğu belediyecilik anlayışını değiştireceğiz. Başkanların zorla istifa ettirildiği, bir kısmının görevden alındığı, millet idaresinin ayaklar altına alındığı bir dönemdeyiz. İnşallah bu zihniyetin değiştirileceği bir seçimin arifesinde bu kongreyi düzenliyoruz. 2019 seçimleriyle birlikte belediyecilik değişecek, insanı merkeze koyan, insanlara refah ve mutluluk tesis edecek bir belediyecilik oluşacaktır. Önümüzdeki bu 4 aylık süreçte tüm gücümüzle çalmadık kapı bırakmadan herkesle saadette-3-sahin-donemi-7selamlaşarak bu devrimi hep beraber yapacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Muammer Bilgiç: “Saadet Partisi’nin durduğu yer statükonun ve küresel sömürü sisteminin karşısıdır. Bizim istediğimiz bu ülkede, bu coğrafyada sağcı solcu, Türk Kürt, Alevi Sünni oturup bir masanın etrafında memleketin meselelerini enine boyuna konuşabilsinler. Çatışma ortamı olmadan herkes birbirini dinleyip anlayabildiği bir ortam istiyoruz.” diye konuştu.

“Biz Bu Ülkede Seçimle Gelenlerin Seçimle Gitmesini İstiyoruz”

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam: “Bugün öğretmen günü ve bütün öğretmenlerimize saygılarımı sunarak onların öğretmenler gününü kutluyorum. Bugün KHK ile bu ülkede işlerini kaybeden 140 bin kamu görevlisi vardır. Neden atıldıkları hakkında en ufak bir gerekçe gösterilmeden kamu hizmetinden men edildik. Geçen hafta muhalefetin aleyhinde yazmayı adet haline getirmiş kalemlerden tarafından oluşan bir takım komisyon saadette-3-sahin-donemi-8haberleri vardı.  Burada asıl amaç KHK ile atılan doktorları özel hastanelerde çalışmasını men etmek ve onların acından ölmeleridir. Ak Parti ve MHP’nin sayısı komisyonlarda bizden çoktur ama haklı olduğunuz zaman bir şekilde sonuç alırsınız. Bu yasanın bir kısmını önledik ancak güvenlik soruşturmasından geçememiş doktorların 600 gün evde oturmasını istediler. Bunu da 450 güne indirebildik. Bu güvenlik meselesi falan değildir, bunlar İslamcı değil fırsatçıdır.  Söz konusu dini topluluk ile o günün meşru hükümeti Ak Parti’nin ilişkisi batıl bir ilişkidir. Ak Parti iktidarı ve o topluluk bu millete kazık atmıştır ve bu kazık 15 Temmuz’da patlama yapmış, millet sokaklara dökülmüştür. Biz bu ülkede çoğulcu demokrasi ve seçimle iş başına gelenlerin seçimle gitmesini saadette-3-sahin-donemi-1istiyoruz. Gideceksiniz, gideceksiniz, gideceksiniz. Bazı konuların hesabını vermemek için rejim değişikliği yapıldı ve dokunulmaz olan bir başkanlık sistemi, hükümetin ve bakanların hesaba çekilmesi kaldırıldı. Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanına soru bile sorulamaz hale gelindi. Biz bu ülkede darbe istemediğimiz için 15 Temmuz’da hukuk devleti ve demokrasi adına sokaklara çıktık. 16 yılda kişi başına düşen geliri 10 bin dolara yükselttik diyorlar. 4 kişilik bir ailenin bir yılda kasasına giren para 240 bin lira giriyor demektir. Ayda da 20 bin lira. Kaç tane ailenin hanesine ayda 20 bin lira giriyor da bunlar bu milleti kandırıyorlar. Bunlar saray yapıp fabrika yapmadılar. Üretime yönelik bir şeyler yapsalar bu ülkede üretim yapılacak ve borçlar ödenecek” diye konuştu.

“İşbaşındakiler Sözün Doğrusunu Söylüyor Ama Önlerindeki Ev Ödevini Gerçekleştiriyor”

Konuşmasında Hükümetin ekonomik ve sosyal politikalarını eleştiren Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın “Bir ülkenin, bir milletin bekası duygusallıkla, hissiyatla ve hamasetle temin edilmez. Güçlü ekonomi, güçlü eğitim sistemi ve güçlü teknoloji olacak. Ekonomisi güçlü olmayan hiçbir ülke dış politikada kendi politikasını uygulayamaz.  Ama Ak Parti Hükümeti ülke millet bekası diyerek duygusallık yapıyor. Hükümet algı operasyonlarıyla, Televizyon ekranlarıyla, hokkabazlıkla bu ülkenin zamanını israf ediyor. Bugün işbaşında olanların en önemli özelliği şu sözün doğrusunu söylüyor ama önlerindeki ev ödevlerini saadette-3-sahin-donemigerçekleştiriyorlar” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde 111 delegesi bulunan Saadet Partisi’nden 67 delege oy kullandı. Özgür Şahin 67 delegenin oyunu alarak yeniden Başkanlığa seçilirken yönetim kurulu listesinde şu isimler yer aldı; “Ahmet Kesimoğlu, Kerim Ateş, Ahmet Kuşlu, Serdar Süleyman Özel, Ahmet Özkaya, Ali Altunok, Mehmet Akif Çaloğlu, Harun Ustaoğlu, Mevlüt Sencar, Hasan Yeğin, Bayram Ortatepe, Müberra Çelebi, Aydın Arslan, Mehmet Soydan.” oldu.

saadette-3-sahin-donemi-2Alyans Düğün Salonu’nda yapılan kongreye Saadet Partisi Genel  Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, GİK Üyesi Muammer Bilgiç, İl Başkanı Erkan Temiz, CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, İyi Parti Ünye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri ve Saadet Partililer katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika