Dolar : Alış : 18.7853 / Satış : 18.8191
Euro : Alış : 20.4931 / Satış : 20.5301
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1726 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Saraycık Mahallesi birlik-beraberlik kahvaltısında buluştu

30 Nisan 2019 - 223 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Saraycık Mahallesi birlik-beraberlik kahvaltısında buluştu
Saraycık Mahallesi birlik-beraberlik kahvaltısında buluştu

Ünye Saraycık Mahallesi’nde Saraycık Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği, Saraycık Mahalle Muhtarlığı ve ihtiyar heyeti iş birliğinde birlik ve beraberlik kahvaltısı düzenlendi.

Ünye Saraycık Mahallesi’nde Saraycık Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği, Saraycık Mahalle Muhtarlığı ve ihtiyar heyeti iş birliğinde kahvaltılı istişare toplantısı yapıldı.

Kahvaltı sonrası Ömer Şimşek tarafından yapılan duanın ardından açılış konuşması yapan Saraycık Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Ocakdan, şunları söyledi; “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla yapmış olduğumuz bu kahvaltı programına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Derneğimiz 2004 yılında kuruldu. Bir aşk ve heyecanla hizmete devam ediyordu. Ama zaman aşımıyla bu hizmetler yavaşladı. Yeni bir heyecan katmak için bu programı hazırladık. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim.”

Mahallede birlik ve beraberliği devam ettirmek için bu toplantıyı yaptıklarını ifade eden Saraycık Mahalle Muhtarı Resül Boşcu, şöyle konuştu; “ Buraya toplanmamızın sebebi bir istişare, birlik ve beraberlik toplantısı. Birliğimiz ve beraberliğimizin düzelmesi, Saraycık Mahallesi’nin bir arada olduğunun görülmesi amacıyla buraya toplanmış bulunuyoruz.”

-“Saraycık Mahallesi her zaman kazanmıştır”-

Saraycık Mahallesi her zaman kazanmıştır diyen Muhtar Boşcu, sözlerini şöyle noktaladı; “Seçim nedeniyle belki küskünlüklerimiz olmuştur. Seçim davaları bitmiştir. Birlik ve beraberliğimiz devam etmektedir. Birileri gelir, birileri gider ama Saraycık Mahallesi her zaman Saraycık Mahallesi olarak kalmıştır. Bu birlik ve beraberliğimiz için sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Mahallemizde yapılacak olan bazı hizmetlere ihtiyacımız var. Saygıdeğer başkanlarımda buradalar. Burada ilk işimiz böyle bir okulun tadilatı için katkı ve desteğe ihtiyacımız var. Belediyemizin desteği, Saraycık Mahallesi de el ele vererek devlet-millet iş birliği ile okulun tadilatını yaparak bu tarz toplantıları okulumuzda yapacağız inşallah.”

-“Seçimler geride kaldı bundan sonra hizmet zamanı”-

Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, toplantıda ilk olarak Ankara Kızılcahamam’da bulunan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın mahalle halkına olan selamını ileterek konuşmasına şöyle başladı; “Öncelikle Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Beyin selamları var üzerimde kalmasın. Bizler güzel bir seçim ortamı yaşadık. Artı seçimler geride kaldı. Bundan sonra hizmet zamanı. Biz muhtarımızla kısa bir dönem de olsa birlikte güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Özellikle bu uçan yerlerde istinat duvarları konusunda çalıştık. Ama bizim sizden bir isteğimiz var. Muhtarım gerçi bir miktar değindi. Belediye vatandaş işbirliği ile olacak işler arkadaşlar. Yani sadece tek taraflı olduğu zaman vatandaşlarımız, mahalle sakinlerimiz hizmetin bir ucundan tutmadığı zaman o hizmetin kıymeti de olmuyor.”

Yollara en başta siz sahip çıkacaksınız

Gürel, yolların temiz tutulması gerektiğini ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Benim bir iki tane değinmem gereken konu var. Özellikle yollar konusunda; ben kendim İnşaat Mühendisiyim. Yolun ne olduğunu az buçuk biliyorum. Devletimizden Allah razı olsun. Devletimiz yıllardır yol hizmetleri konusunda elinden geldiğinin daha fazlasını yapıyor ama bunların bakımı konusunda eksikliklerimiz var. Özellikle köylü olarak bizim bildiğimiz bu yol kenarlarında kızılağaçlar. Kızılağaçların gece yapraklarına yağan o çiğse dediğimiz şeyler asite dönüşüyor. Bu böyle asfalt ve beton yollara döküldüğünde yolun ömrü azalıyor. Sizlerden istirhamımız yol kenarlarına gelen ağaçlar konusunun halledilmesi lazım. Çünkü gölgede kaldığı zaman asfalt ve yolların bakımı iyi olmuyor. Çok yakında fındık mevsimi geliyor. Fındık bakımı yapılırken yolun kenarındaki arkları dolduruyoruz. Bu yollara biz sahip çıkacağız. Yollara sahip çıkamazsak belediye bunların üstesinden hiçbir zamana gelemez” dedi.

Toplantıda ayrıca AK Parti Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı Murat Güney ve İstanbul Ünye Saraycık Köyü Dernek Başkanı Hakan Tonyalı da yaptıkları konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Programa Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Orkun Oral, AK Parti Ünye İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Öztürk, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Muharrem Üstün, Saraycık Mahalle Muhtarı Resül Boşcu, Saraycık Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin Ocakdan, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcısı Murat Güney, İstanbul Ünye Saraycık Köyü Dernek Başkanı Hakan Tonyalı, AK Parti Ünye Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Karaca, Abdulkadir Demir ve mahalle halkı katıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika