Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Sezgül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Sezgül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı

10 Aralık 2018 - 481 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Sezgül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı
Sezgül, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü Kutladı

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

“İnsanca yaşamak her bireyin doğuştan gelen hakkıdır” diye konuşan Sezgül yaptığı açıklamada;

“Bugün savaşların ve insanlık suçunun yaşandığı tüm dünyada ve özellikle coğrafyamızda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak mazlumların yanında olmaya devam ediyoruz ve edeceğiz.

İnsanlık tarihi ile başlayan üstünlük elde etme arzusu ile günümüze kadar uzanan süreçte ne yazık ki insanın yaratılış fıtratına uymayan birçok üzücü hadise vuku bulmuştur.

1948 yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin kabul edilişi ile birlikte insan hakları ve korunması ile ilgili mücadele daha yasal bir zemine kavuşmuştur.

Ancak; yine ne yazık ki günümüzde birçok coğrafyada insan hakları fütursuzca ihlal edilmekte ve vicdanı zeminde derin yaralar açmaktadır.

Özellikle coğrafyamızda enerji kaynaklarının elde edilmesi odaklı güç savaşında insan hakları hiçe sayılmaktadır. Masa başında yapılan coğrafik planlar ve stratejiler sonucunda oluşturulan kaos ortamı ile genci yaşlısı milyonlarca kişi vatanından, doğduğu topraklardan koparılmıştır.

Türkiye olarak dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olmaya devam ediyoruz. Gerek insani yardım boyutunda, gerekse siyasi arenada Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde en üst perdeden mücadelesini sürdüren ve hami konumunda olan Türkiye Cumhuriyeti, her fırsatta kendi menfaatleri konusunda sözde insan haklarından bahseden ancak uygulamada sınıfta kalan birçok gelişmiş devlete karşı ders niteliğinde uygulamalar yürütmektedir.

Geçmişinden ve aziz milletinden aldığı güç ile Türkiye, insanlıktan dem vuran batı devletlerine karşı sözde değil, özde bir şekilde dik duruşunu sergilemeye ve örnek olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika