Dolar : Alış : 7.7975 / Satış : 7.8116
Euro : Alış : 9.2988 / Satış : 9.3156
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1042 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

SEZGÜL, “BAĞIMLILIK SÜREKLİ VE ETKİN MÜCADELE GEREKTİRİR”

04 Mart 2019 - 84 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»SEZGÜL, “BAĞIMLILIK SÜREKLİ VE ETKİN MÜCADELE GEREKTİRİR”
SEZGÜL, “BAĞIMLILIK SÜREKLİ VE ETKİN MÜCADELE GEREKTİRİR”

01-07 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, zararlı madde bağımlılığın sürekli ve etkin bir mücadele gerektiren problemlerin başında geldiğini söyledi.

Toplumların özellikle son dönemde yaşanan teknolojik gelişmeler sonrası A-Sosyal bir yapıya doğru gittiğinin ve sosyal yalnızlaşmanın, beraberinde birçok negatif unsuru da tetiklediğini kaydeden Ünye Belediye Başkan Vekili Sezgül, zararlı madde kullanımında ki artışa dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye’de bağımlılıkla mücadele konusunda görev sürdüren ve 1920 yılından bu yana hizmet veren Yeşilay’ın bu misyonu ile sosyal sorumluluk adına önemli kurum olduğunun altını çizen Sezgül, günümüz itibari ile bağımlılık alanlarının genişlediğine dikkat çekti.

TEKNOLOJİK BAĞIMLILIK TA LİSTEDE

Günümüzde uyuşturucu maddeler, alkol ve sigara gibi bilindik bağımlılık yapan maddelerin yanı sıra artık teknoloji bağımlılığının da gündemde olduğunu söyleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, mobil teknolojilerle birlikte sosyal medya mecralarına olan bağımlılığın çocuklar, aileler ve bireyler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu belirtti. Teknoloji bağımlılığının aile başta olmak üzere sosyal yapıya önemli negatif etkileri olduğunu vurgulayan Sezgül, çoğu kişinin bu durumun farkında olduğuna ve şikâyetçi olduğu halde önüne geçemediğine dikkat çekti.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPYEKÜN İŞBİRLİĞİ GEREKTİRİR

Her türlü bağımlılığın toplum işbirliği ile azaltılabileceği ve çözüme kavuşturabileceğini belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, mücadele anlamında devletin her türlü desteği sunduğunu söyleyerek, toplumda farkındalık oluşturacak çalışmaların artmasının önemli bir katalizör etkisi yaratacağını ve bu yönde etkinliklerin arttırılması gerektiğini söyledi.

Sezgül, bu minvalde 01-07 Mart Yeşilay Haftasını kutlayarak, herkesin bağımlılıkla mücadele konusunda bir anlamda Yeşilay gönüllüsü gibi çalışmasını gerektiğini hatırlattı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika