Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
SEZGÜL, “VATAN SEVGİSİ AZİZ MİLLETİMİZİN GENETİĞİNDE VAR” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

SEZGÜL, “VATAN SEVGİSİ AZİZ MİLLETİMİZİN GENETİĞİNDE VAR”

17 Mart 2019 - 268 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»SEZGÜL, “VATAN SEVGİSİ AZİZ MİLLETİMİZİN GENETİĞİNDE VAR”
SEZGÜL, “VATAN SEVGİSİ AZİZ MİLLETİMİZİN GENETİĞİNDE VAR”

Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 104. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı basın açıklamasında zaferin bir milletin iman gücünün ve vatan sevgisinin her şeyin üstünde olduğu tarihi bir ders niteliği taşıdığını belirtti.

Çanakkale Zaferinin, içerisinde bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve onur gibi birçok unsuru barındırdığını ve tüm bu unsurların kusursuz bir şekilde yekvücut halinde düşmana karşı adeta manevi bir siper haline geldiğini kaydeden Sezgül, günümüzde bile dönemin karşı milletlerinin bu mücadeleyi saygı ve ibretle andığının altını çizdi.

Günümüzde savaşların ya da milletlerarası mücadelelerin kimlik ve şekil değiştirdiğini de vurgulayan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, şu an ekonomik, psikolojik ve iletişim araçları ile devam ettiğini hatırlattı.

Türk Milletinin vatanseverlik duygusunun tüm Dünya’da örnek 18 mart sehitlerteşkil eden bir yapı olduğunu söyleyen Sezgül, bunun en son örneğinin 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşandığını söyledi. Türk Devletine ve Milletine yapılmaya kalkılan son hain darbe girişiminin, yine aziz milletin dik duruşu ile bertaraf edildiğini belirten Sezgül, millet olma bilincinin Türkiye Cumhuriyetinin vatansever her bir bireyinin genetiğinde olan bir duygu olduğunu ve bu özelliğin Dünya’da hiçbir millette bu denli yüksek olmadığının altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün gelinen noktada tüm İslam coğrafyasının adeta mihmandarı konumunda olduğunu vurgulayan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, bu misyonu ile Türkiye’nin tarihi bir sorumluluğu da omuzlarında taşıdığını belirtti.

Türk Milletinin tarihin her safhasında insanlığın kaderini pozitif yönde etkilediğini belirten Sezgül, Çanakkale zaferi ile devam eden bu tarihi misyonun bugün halen farklı safhalarda sürdürüldüğünü söyleyerek, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımıza ve şehitlerimizi bu vesile ile rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika