Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Sinovac Koruyuculuğu Kaybetti - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Sinovac Koruyuculuğu Kaybetti

04 Eylül 2021 - 174 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Sinovac Koruyuculuğu Kaybetti
Sinovac Koruyuculuğu Kaybetti

Ordu Tabipler Odası Başkanı Ali Coşkun, Ordu ve Ünye’nin aşılamada Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade ederek bunun yanı sıra da aşı karşıtlarının sayısının da azımsanamayacak kadar olduğunu belirtti.

2 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan ve can almaya devam eden Covid-19 virüsüne karşı geliştirilen aşıların uygulanması hızla devam ediyor. Ordu Tabipler Odası Başkanı Ali Coşkun aşı uygulamaları ile ilgili yaptığı açıklamada Sinovac1 ve Sinovac2 (Çin aşısı) aşısının ilk dönemlerde koruyuculuğun olduğunu fakat varyantlar ile birlikte antikor koruyuculuğunun kalmadığını o yüzden ise 3. Doz olarak  Biontech aşısının uygulamaya koyulduğunun altını çizdi.

Coşkun, aşı uygulamalarının güzel gittiğinin fakat aşı olan kadar olmayanlarında olduğunu söyleyerek, ”Tüm Türkiye’ de olduğu gibi Ünye’ de de aşılama çalışmaları devam ediyor. Aşılamada Ordu, Ünye ve Karadeniz Bölgemiz Türkiye ortalamasının üzerinde. Bu durum Karadeniz için güzel bir şey. Fakat buna rağmen aşılı olanların yanında birçok da aşı olmayan insanlarımız var. Yaklaşıl 17-18 milyon sayıya erişiyor. Fakat bu sayı daha da fazla. Türkiye’ de her ne kadar aşı oranı  %60 civarında gösterilse de, dikkatli bir hesaplama yapılmadığında böyle olmadığı anlaşılır” dedi.

“Sinovac Aşısının Koruyuculuğu Kalmadı”

Sinovac 1 ve sinovac 2 aşılarının hiçbir antikor koruyucu etkisi kalmadığını belirten Coşkun,” Kalmadığı içinde üçüncü doz Biontech aşısı önerilmiştir. Dolayısıyla sinovac aşılarının yapılma sayılarının yapılan %60’lık oranına dâhil edilmemesi lazım. Üçüncü ve dördüncü doz aşı bunlara dâhil edilmeli ve 2 doz Biontech yaptıranların oranları bu sayıya dâhil edilmelidir. Bunlar yapıldığında yaklaşık Türkiye’ de yüzde 40’lık bir orana denk geldiğini görüyoruz. Bu çok düşük bir orandır. Bu durum sadece Türkiye için değil bütün dünya için düşük bir orandır” diye konuştu.

“Türkiye’ De Dünyada Aşı Karşıtları Var”

“Türkiye’ de dünyada aşı karşıtlarının olduğunu söyleyen Ordu Tabipler Odası Başkanı Ali Coşkun, hekimler arasından da aşı karşıtlarının olması halinde soruşturma başlatacaklarını belirtti, “ Her türlü bilimselliğe, sağlık otoritelerinin, dünya sağlık örgütüne rağmen, mutlaka aşı yaptırın bundan ancak bu şekilde kurtulabilirsiniz denmesine rağmen, hiçbir bilimselliğe dayanmadan sadece hurafeler nedeniyle aşı karşıtları var. Ordu Tabipler Odası olarak, özellikle hekimler içerisinde aşı karşıtı olursa, Ordu Tabipler odası ve başkanı olarak soruşturma başlatacağız. Dolayısıyla bu bilimsel gelişmelerin ışığında kimsenin aşı karşıtı olmadan aşıların yaptırmasını ve hem kendini hem de toplumu korumalarını öneriyorum. Tablo her geçen gün artıyor bunun önüne aşı olarak geçebiliriz.” kaynak : alp medya

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika