Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
SOBİ, “İLKÜVEZ ÇÖP DÖKÜM YERİ DEĞİL, İNSANİ VE DOĞAL YAŞAMIN OLDUĞU YAŞAM VADİSİDİR.” - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

SOBİ, “İLKÜVEZ ÇÖP DÖKÜM YERİ DEĞİL, İNSANİ VE DOĞAL YAŞAMIN OLDUĞU YAŞAM VADİSİDİR.”

14 Ocak 2020 - 285 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»SOBİ, “İLKÜVEZ ÇÖP DÖKÜM YERİ DEĞİL, İNSANİ VE DOĞAL YAŞAMIN OLDUĞU YAŞAM VADİSİDİR.”
SOBİ, “İLKÜVEZ ÇÖP DÖKÜM YERİ DEĞİL, İNSANİ VE DOĞAL YAŞAMIN OLDUĞU YAŞAM VADİSİDİR.”

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ordu ilimiz sadece bölgenin değil, Ülkemizin bakir bir doğal destinasyonudur dedi.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ülkivez’e dökülen çöpler hakkında yaptığı basın açıklamasında, beldedeki vahşi çöp depolama alanını eleştirdi. Hem stratejik, hem Turizmsel ve hemde sürdürülebilir doğal değerlerin korunması başta, Devletimiz, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, 19 ilçemizle birlikte, Ordu ilimizde bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımızın tamamı tarafından KUTSAL EMANET bilinci ile sahiplenilmelidir diyen Sobi, İlküvez Mahallemizde yapılan ve yapılmak istenen vahşi depolama alanı tamamen geleceğimizi ipotek altına alan bir kirliliğin sebebi olacaktır. Coğrafyası, doğası ve insani yaşam hayatı kalitesi açısından nadide bir bölgenin hak ettiği hizmet ve yatırım tamamen doğal hayata uyumlu, insani yaşamı öne çıkaran ve doğal yaşamı da en hassas şekilde koruyacak bir YAŞAM VADİSİNE çevrilmesi gereken bir destinasyondur. İlküvez’li dostlarımızın yapmış SOBİoldukları mücadele kendileri kadar Ünye, Çaybaşı ve ilimizin geleceğini ilgilendiren bir onur ve emanete sahip çıkma, geleceği yaşatma mücadelesidir.

Kaldı ki çöp hepimizin ortak sorunudur. Ordu ili Büyükşehir olması dolayısıyla Bu tür toplumsal sorunların çözümlerini üç merkezli planlamalıdır. ALTINORDU, FATSA VE ÜNYE.
Ordu ilinin çöpünün %30’u Ünye Çimento Fabrikasında yakılarak bertaraf edilmekte, %15’nin yine Ünye Cevizdere Mahallemizdeki Ordu Büyükşehir Belediyemize ait Ayrıştırma Tesisinde ayrıştırılmaktır. Dolayısıyla Ordu ilinin çöpünün %45’i Ünye’mizde bertaraf ediliyorken, kalan %55’lik kısmının ise Altınordu ve Fatsa ilçelerimizde çözüm noktaları oluşturularak sonlandırılması daha adil ve daha doğru olacaktır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika