Dolar : Alış : 12.0786 / Satış : 12.1004
Euro : Alış : 13.5971 / Satış : 13.6216
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

TABAKHANE DERESİNİN BATI YAKASINDA YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

29 Aralık 2018 - 205 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»TABAKHANE DERESİNİN BATI YAKASINDA YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI
TABAKHANE DERESİNİN BATI YAKASINDA YOL ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Tabakhane deresi ıslah ve rekreasyon projesi kapsamında istimlak ve kamulaştırma çalışmaları tamamlanan 750 metrelik batı yakası kısmında altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.

Ünye’nin merkezinden geçen ve şehri ikiye ayıran Tabakhane deresinde ıslah ve rekreasyon çalışmaları ara vermeden devam ediyor.

Islah çalışmalarında yüzde 70’lik kısmı tamamlanan projede ayrıca doğu ve batı yakasında dere boyunca 2 yeni yol planlanarak yeni güzergâhlarla alternatif ulaşım planlanmıştı.DSC_1323

Proje kapsamında doğu yakasında 3 kilometrelik yolun altyapı çalışmalarının ardından asfalt çalışması tamamlanarak 2015 yılı sonunda hizmete açılmıştı.

Projede yer alan batı yakası yol çalışması ise kısmi kamulaştırma ve istimlak çalışmalarının ardından bugün başladı.

Ordu Büyükşehir Belediye ile Ünye Belediyesi ortak projesi ile yürütülecek çalışmalar kapsamında Tabakhane deresinin denizden başlayarak batı yakasında Bayramca Köprüsüne kadar olan 750 metrelik kısmında altyapı çalışmalarının ardından sıcak asfalt uygulaması gerçekleştirilecek.

DSC_1338Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül ve Başkan Yardımcısı Orhan Gürel çalışma alanında ilgili birim müdürlerinden bilgi aldı.

Batı yakasında toplam 3 kilometrelik güzergahın 750 metrelik kısmında başlanan altyapı ve asfalt çalışmalarının hızlı bir şekilde bitirilmesi öngörülüyor.

Tamamlanacak yolun genişliği ise 15 metre olacak.

Yolun tamamlanması ile birlikte ulaşım alternatiflerinin çeşitleneceği Ünye’de kent trafik yükünün gelecek yıllar da göz önüne alınarak rahatlatılması amaçlanıyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika