Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
TARİH TEKERRÜR EDER Mİ? - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

TARİH TEKERRÜR EDER Mİ?

28 Şubat 2019 - 328 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»TARİH TEKERRÜR EDER Mİ?
TARİH TEKERRÜR EDER Mİ?

Derler ya “beklenen gün yakınsa çekilen çile kutsaldır.” Sayın Şahin de siyasete verdiği 5 yıllık bir aradan sonra tekrar sahalara döndü, hem de ne dönüş.

Yıllardır böyle bir karşılama olmamıştı Akçay sınırında. Emniyet birimi açıkladı, o gün tam 1560 araç varmış orada. Tüm ordu oradaydı, bağrına bastı Şahin’i, sen bizim evladımızsın dercesine.

Aday oluncaya kadar geçen süreci halk biliyor, yapılan haksızlığı da görüyor bu halk.

Herkesin bildiği gibi seçimlere İYİ PARTİ üzerinden girecekti sayın Şahin. Ama ne yazık ki onun gösterdiği cesareti maalesef İYİ PARTİ gösterememiş, dik duramamıştı.

Öğle saatlerinde sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan basın açıklamasında, il başkanı tarafından adayımızdır denildi, 6 saat sonra İYİ PARTİ genel merkezi tarafından yalanlama geldi ve adayımız değildir denildi.

En az 2 aydır yürütülen çalışmayı ve sayın Şahini bir anda yüzüstü ortada bıraktılar. Bire mel’unlar, kimden kortunuz, kime boyun  eğdiniz. Bu kararınızla anladık ki tasmanız başkalarının ellerinde, hangi yana çekerse oraya gidiyorsunuz.

Ve birden Saadet Partisi devreye girdi, gel bizden aday ol denildi. Zaten ta başından beri Saadet Partisi de istiyordu Sayın Şahin’i. Bir hafta gibi kısa süre içinde anlaşma sağlandı ve Sayın İdris Naim Şahin, Saadet Partisinden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adayı oldu. Hatta bu seferde bir şey çıkmasın diye Saadet Partisi YSK’ya son başvuru günü adaylık müracaatı yaptı.

Şimdi sizi 15 yıl öncesine götürmek istiyorum 2004 yerel seçimlerine. Ordu belediye başkanlığı seçimlerinde şimdiki CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun CHP’den aday gösterilmişti, sonra birden onu geri çekip başkasını aday göstermişlerdi. Sayın Torun’da buna tepki göstererek, CHP’den ayrılıp DSP’den başkan adaylığına çıkmıştı.

Ordu halkı da Sayın Toruna yapılan bu haksızlığı görüp, her zaman olduğu gibi haksızlığa uğrayanın yanında oldular ve Seyit Torun’u peş peşe 2 defa başkan seçtiler.

Bu durum İdris Naim Şahin’in yaşadığı durumla nerdeyse bir bire aynı, ve aynı halk bugün haksızlığa uğrayanın yanında olduğunu, 1560 araçla ve binlerce kişiyle Şahin’i karşılayarak göstermiş oldu.

Ne diyelim bakıp göreceğiz, “TARİH TEKERRÜR EDECEK Mİ?”

Bu arada Sayın Şahin’in aday olmasıyla birlikte, çok hareketsiz gecen bir yerel seçim çalışmaları, sayın Şahin’in gelmesiyle hareketlenmeye başladı. Oturduğu yerden bu seçimi zaten alırız diyenlerin rahatlıkları bozuldu. Birilerinin bir silkelenmeye ihtiyacı var, yoksa gelecek çok vahim.

Bir daha ki söz sıramda görüşmek üzere

Dostça ve mutlu kalın….

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika