Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
TAVLI; İŞGALİYE ÜCRETLERİNDE ADALETSİZLİK GİDERİLDİ - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 32.4551 / Satış : 32.5136
Euro : Alış : 34.6559 / Satış : 34.7183
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2189 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

TAVLI; İŞGALİYE ÜCRETLERİNDE ADALETSİZLİK GİDERİLDİ

13 Temmuz 2019 - 245 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»TAVLI; İŞGALİYE ÜCRETLERİNDE ADALETSİZLİK GİDERİLDİ
TAVLI; İŞGALİYE ÜCRETLERİNDE ADALETSİZLİK GİDERİLDİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, encümen veya meclis kararı ile pazarcı esnafının işgaliye ücretlerine zam yapılmadığını söyledi. 

Tavlı, bundan önceki dönemde herkesten tek fiyat alındığını ancak bunun da adaletsizliğe yol açtığı için herkesten kullandığı metrekareye göre ücret alınması uygulamasına geçtiklerini ifade etti.

Bu uygulamaya ise pazarcı esnaflarından gelen şikayet üzerine geçtiklerini ifade eden Tavlı, fiyat tarifesini en düşük seviye olan metrekaresi 1,5 liradan ücretlendirme yapıldığını belirtti.

Ünye pazarcı esnafının pazar işgaliye ücretlerine altı kat zam yapıldığına ilişkin iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, böyle bir zammın olmadığını belirterek; ” Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Böyle bir karar da alınmamıştır. Geçmiş tarife neyse bugün uygulanan tarife de bire bir aynısıdır.” dedi.

Metrekareler üzerinden düzenleme yapıldı

Tavlı yaptığı açıklamada, “Pazar yerinde pazarcılık yapan esnaflarımızın işgaliye miktarının encümen veya meclis kararı ile 6 kat arttırıldığı gibi ifadeler basına düşmüş. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil. Böyle bir karar da alınmamıştır. Geçmiş tarife neyse bugün uygulanan tarife de bire bir aynısıdır. Sadece pazarcı arkadaşlarımızın kendi içlerinden gelen şikayetler üzerine orada yapılan eksik uygulamanın olmuş olduğu ortaya çıktı. Orda pazarcı esnafı diyor ki, ben 5 metre yer işgal ediyorum 5 lira veriyorum. Öbür tarafta bir başkası 20 metre yer işgal ediyor o da 5 lira veriyor.

Adaletsizlik ortadan kaldırıldı

Bu nasıl bir iştir, nasıl bir uygulamadır diye serzenişt bulunuyorlar. Bunun üzerine bize gelen şikayet üzerine bakıp-incelediğimizde 100 binin üzerinde nüfusu olan ilçelerde metrekaresi en az limit olan 1,5 liradan alınması gereken bir bedel var. Ölçtüğümüzde kişi 20 metre yer kullanıyorsa 30 lira ödemesi, 5 metre kullanıyorsa 7,5 lira ödemesi gerekiyor.”dedi.

Tavlı açıklamasında şunları kaydetti, “Burada adaletin tesis edilmesi ve gerçekten vatandaş neyi ne kadar işgal ediyorsa onun geçmişteki fiyat üzerinden tarifelendirilmiş durumu. 5 metre yer işgal edenden de 20 metre yer işgal edenden de ayını fiyatı almak adaletsizlik olur.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika