Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Turistik tesislere Covid-19 sertifikası.. - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2041 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Turistik tesislere Covid-19 sertifikası..

05 Mayıs 2020 - 289 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yaşam»Turistik tesislere Covid-19 sertifikası..
Turistik tesislere Covid-19 sertifikası..

Koronavirüs tedbirleri kapsamında otel ve restoranlara 244 maddeden oluşan kriterlerle sertifika verilecek.

ÜNTİSAD Derneği’nden  konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Otellere ve restoranlara verilecek korona virüs sertikasıyla ilgili kriterlerin taslağının oluşturulduğu açıklandı. 244 maddeden oluşan sertika kriterlerinin, turizm işletme belgeli tesisleri kapsayacağı ifade edilerek şu ifadelere yer verild; “bildiğiniz üzere korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmelerin açılmasına ilişkin açılacak olan oteller ve restoranlarının alması gereken tedbirler belirlendi buna göre;Otellere ve restoranlara verilecek korona virüs sertikasıyla ilgili kriterlerin taslağı oluşturuldu. 244 maddeden oluşan sertikakriterleri, turizm işletme belgeli tesisleri kapsayacak.”

“Misarler için maske ve ateşe ölçer bulundurulacak”

 “Kültür ve Turizm Bakanlığı, mayıs sonu itibariyle otellerin ve restoranların yeniden açılmasını sağlamaya çalışırken, bir yandan da tesislerin koronavirüssertikası alabilmek için yerine getirmeleri gereken kriterlerin taslağını hazırlanıyor. Buna göre işletmelerin, sosyal mesafe kuralından hijyen uygulamalarına, personele verilecek eğitimlerden genel alanaların, odaların ve tuvaletlerin temizliğine; misar karşılamadan havuzlara ve SPA’lara kadar her alan için kriterlerin belirlendiği kontrol listesine tesisler de misarler için maske, ateşe ölçer bulundurmak karantina alanı belirlemek gibi birçok nokta belirtilmiştir.” “Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan İşletme veya Yatırım Belgesi almış işletmeleri ve Bakanlık tarafından uygun görülecek işletmeleri kapsaycak olan sertika değerlendirme formu; Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, WTO-Dünya Sağlık Örgütü, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu, TSE 13811 nolu Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemleri, HACCP ilkeleri, Ulusal ve Uluslararası Sağlık ve Turizm Sektörleri uygulama örneklerine dayanılarak hazırlandı.

“Tüm işletmelerimiz bu kriterleri değerlendirsin”

Bu belge ilk etapta Turizm işletme belgeli tesisleri kapsayacağı belirtilse de tüm tesisler bu kuralların birçoğunu rekabet edebilme açısından uymak durumunda kalacaktır. Bu yüzden dernek olarak tüm üyelerimizi ve şehrimizde mevcut turizm işletmeleri ve tüm Restoran ve Caferlerimizi bu kriterleri değerlendirip işletmelerinde uygulamalarını tavsiye ediyoruz.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika