Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ÜNYE’DE BELLİ OLDU - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 33.0389 / Satış : 33.0985
Euro : Alış : 36.1143 / Satış : 36.1794
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2285 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ÜNYE’DE BELLİ OLDU

22 Temmuz 2023 - 72 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ÜNYE’DE BELLİ OLDU
TÜRKİYE’NİN EN BENZER İKİZLERİ ÜNYE’DE BELLİ OLDU

Ünye Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si düzenlenen en benzer ikizler yarışması sonuçlandı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından katılım sağlanan yarışmada 12 yaş üstü ve 12 yaş altı olmak üzere iki ayrı kategoride ilk üç belirlendi. Jurinin belirlediği en benzer ikizler altın ile ödüllendirildi.

Ünye 22. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında bu yıl 7’incisi düzenlenen en benzer ikizler yarışması yoğun katılımla yapıldı. Ünye Belediyesi tarafından organize edilen yarışmaya 48 ikiz katıldı. Yarışma öncesi alınan başvuruların ardından ikizlere numara verildi. Sırasıyla jüri karşısına çıkan ikizler benzerlikleri ve kombinleriyle jüriyi hayli zorladı. Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Sibel Cerrahoğlu, Ünye Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, Doktor Muhterem Ünsal ve Doktor Yasemin Şahin’inden oluşan jüri yarışmacıları tek tek inceleyerek puan verdi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Türkiye En Benzer İkizler Yarışması’nın birincileri 12 yaş üstü kategoride Nagihan ve Neslihan Bol kardeşler olurken 12 yaş altında ise Ecrin Su ve Ceylin Su Şahin kardeşler oldu. Yarışmanın ikincileri ise 12 yaş üstü kategoride Zehra-Zeynep Keskin, 12 yaş altı kategoride Aras Efe ve bulat Efe Deniz oldu. Yarışmanın üçüncüleri12 yaş üstü kategoride Cihan-Gökhan Öztürk kardeşler, 12 yaş altı kategoride Hiranur-Nisanur Baş kardeşler oldu. Yarışmada dereceye giren ikizler altın ve kupalarla ödüllendirilirken yarışmaya katılan tüm ikizlere madalya takdim edildi.

TALİP VE AHMET AYDIN KARDEŞLER: “BU YILKİ YARIŞMAMIZI YOĞUN KATILIMLA YAPTIK”

Yarışmayı düzenleyen heyet arasında yer alan ve kendileri de ikiz olan Talip ve Ahmet Aydın kardeşler bu yılki yarışmanın daha geniş katılımla gerçekleştiğini ifade ederek, “Yarışmamıza Türkiye’nin birçok ilinden yarışmacılar katıldı. Hatta Almanya ve Belçika’dan da yarışmacılarımız vardı. Güzel bir organizasyon oldu. Destekleri nedeniyle Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ediyorum” dediler.

Yarışmacılar arasından birinci olan Negihan ve Neslihan Bol kardeşler de “Birinci olmayı beklemiyorduk. Bizim için güzel bir heyecan oldu. Biz ikiz olarak her zaman birlikte vakit geçiriyoruz. Okulumuz aynı, hatta aynı işte çalışıyoruz. İkiz olmak güzel bir duygu” diyerek heyecanlarını paylaştı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika