Dolar : Alış : 12.6082 / Satış : 12.6309
Euro : Alış : 14.1524 / Satış : 14.1779
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye13°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 25 Kategoride 1350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Umutsuz Bekleyiş Sürüyor

04 Şubat 2019 - 182 kez okunmuş
Ana Sayfa » Genel»Umutsuz Bekleyiş Sürüyor
Umutsuz Bekleyiş Sürüyor

Ünye’de yaşayan Elik ailesi, Kerç Boğazı’nda yakıt transferi yaparken alev alan iki gemiden Maestro adlı gemide bulunan 2. Makinist Sinan Elik’ten gelecek haberi umutsuzca bekliyor. Kerç Boğazı’nda yakıt transferi yaparken alev alan iki gemiden Maestro adlı gemide bulunan 2. Makinist Sinan Elik’ten haber alamayan aile bekleyişlerini sürdürüyor.

Ben eşimden umudumu kesmedim

Sinan Elik’in 4.5 yıllık eşi Hüzeyme Elik,” Eşim 13 gündür hala kayıp bulunamadı.Ben istiyorum ki benim sesim bir yerlerde duyulsun istiyorum.Cumhurbaşkanımız ve Dış İşleri Bakanımızın bu olaya el atmasını istiyorum. Ben üç aylık hamileyim ve 1,5 yaşında oğlum var. Sinan bunları arkasında bıraktı. Umut yok mu derseniz, ben eşimden asla umudumu kesemedim. 13 gün oldu ve ne yapacağımı, ne konuşacağımı bende bilmiyorum. 13 gündür arandığını söylüyorlar ama ben inanmıyorum. Türkiye’de bile olsa 13 gündür herkes bulunur. Eşime en son oğlumla ilgili resim attım. Oda yanındakilere göstermiş. En son konuşmamızda oğlum rahatsız olduğu için çikolata almamıştım, oda almamı söylemişti. Eşim zaten 1 yıldır denizdeydi. Oda çok seviyordu bu mesleği. Sadece 10 ay süre kadar bir tersanede çalıştı. Sonra denizlere çıktı.” dedi.

Her gün yeni bir haberle uyanmak istiyorum

Arama çalışmaları için destek isteyen kayıp denizci Sinan Elik’in eşi Hüzeyme Elik,”Cumhurbaşkanımızdan bizlere yardımcı olmasını, Rusya Devlet Başkanı Putin’den bu konuda yardımcı olmasını istiyoruz. Eşimin ölüsü olsa bile ona da razıyım. Çocuklarıma bir mezar olsun göstermek istiyorum. Her gün yeni bir haberle uyanmak istiyorum, ama hiç bir haber dahi alamıyorum. O dünyanın en iyi insanıydı. Kimseye bu zamana kadar kötü bir kelime dahi ettiğini duymadım.” ifadelerini kullandı.

Ölü ya da dirisini istiyoruz

Kayıp denizci Sinan Elik’in babası Mevlüt Elik,” Yaklaşık 35 gündür kendisiyle asla görüşemedim. Bende gece çalışıyordum. En son 22 Ocak akşamı gelinimi aradım. Gelinimde Sinan’ın Rusya’da olduğunu söyledi. Bende o gün yanan geminin Sinan’ın gemisi olmasın diye gelinime söyledim. Yanan gemiden sora oğlumdan asla bir haber alamıyoruz. Oğlumun ölü yada dirisi bize teslim edilmesini istiyoruz.”şeklinde konuştu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika