Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNTİD BAŞKANI SOBİ’DEN EPDK’YA ÇAĞRI - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNTİD BAŞKANI SOBİ’DEN EPDK’YA ÇAĞRI

03 Nisan 2020 - 266 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNTİD BAŞKANI SOBİ’DEN EPDK’YA ÇAĞRI
ÜNTİD BAŞKANI SOBİ’DEN EPDK’YA ÇAĞRI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu(EPDK) korono virüs salgını nedeniyle elektrik ve doğalgaz sayaçlarını 3 ay boyunca okumayacağını açıkladı. Faturaların geçmiş tüketim ortalamalarına göre gönderileceği belirtildi.
EPDK‘nın bu uygulamasına tepki gösteren SOBİ, Bu durumda hizmet sektörü olarak salgın başlamadan önce yoğun kullanım ve yüksek maliyetli enerji kullanımımız dan dolayı faturalarımız mevcuttu. İlk olarak tedbir amaçlı Turizm işletmeleri olan hizmet sektörü işleyişlerini durdurarak, kapılarını kapattı. Dolayısıyla enerji sarfiyatı %100 iken %3 lere kadar düşmüş oldu. Alınan bu kararlar sektörümüz açısından bağlayıcı olmamış oluyor.
Bu durumda, EPDK faturalandırmalar konusunda sektörümüz kapılarını açıp hizmete başlayana kadar, faturalandırma yapmaması gerekmektedir. Sektör olarak böyle bir beklenti içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika