Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNTİSAD  KURULDU - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.1039 / Satış : 27.1528
Euro : Alış : 28.8483 / Satış : 28.9003
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNTİSAD  KURULDU

29 Mayıs 2019 - 221 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNTİSAD  KURULDU
ÜNTİSAD  KURULDU

Kısa adı ÜNTİSAD olan, Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acenteleri Derneği resmen kuruldu.

Ünye’de bir restoranda iftar programında bir araya gelen dernek yöneticileri ve üyeleri derneğin tanıtımını gerçekleştirdi.

Dernek Başkanı İşadamı Hasan Şimşek yaptığı açıklamada, “14.05.2019 tarihinde resmi kimliğine kavuşan derneğimiz. Esasında 2017 yılından buyana bir platform olarak bir araya geldiğimiz bir yapı idi üyelerimizin de kararı ile bu yapıyı dernekleştirip kurumsal bir yapıya taşımış olduk. Derneğimizin adı: ÜNYE TURİZM İŞLETMECİLERİ OTELCİLER, RESTORANLAR, KAFELER VE SEYAHAT ACENTALARI DERNEĞİ. KISA ADI: ÜNTİSAD’TIR.” diyerek derneğin resmen kurulduğunu söyledi.un1

Derneğin kurulma amacının, Ünye’nin turizmini canlandırmak, Ünye ile birlikte belde, köy gibi yerleşim alanlarının yada yerleşim ve turizm potansiyeli olmayan alanlardaki turizm potansiyelini harekete geçirmek olduğunu söyleyen Başkan Hasan Şimşek, “Turizm çeşitliliği sağlamak, bölgeye ekonomik canlılık getirmek, bu alanda faaliyet gösteren işyerleri ve esnafın ekonomik ve sosyal sorunlarına katkıda bulunmak ile sunulan hizmet kalitesini artırmak amacı ile kurulmuştur.” dedi.

ÜNTİSAD Başkanı Hasan Şimşek konuşmasını şöyle sürdürdü; Vizyonumuz ise, Karadeniz turizminde ağırlıklı paya sahip olana Ünye’yi marka yapmak Türkiye ve dünya turizm pazarında lider destinasyon yapma vizyonumuzla oluşturduğumuz ÜNTİSAD üye kuruluşları ile çalışmalarına bu felsefe doğrultusunda devam etmektedir. Bu amaç ve vizyonumuza istinaden turizm şehri dediğimiz turizmden he zaman bahsettiğimiz fakat ne tam olarak turizm anlamında temsil edilebildiğimiz bölge turizminin hareketliliğinden il merkezi turizm faaliyetlerinden doğru bilgi akışının olmadığı tesislerimizin mağduriyetler yaşadığı ve bu ihtiyacın giderilmesini sağlamak içindir ki bu derneği kurmuş bulunmaktayız. Sizlerin de bildiği üzere Ünye’mizde yıllardır süre gelen bir turizm hareketliliği söz konusudur. un3Bizim en büyük hedefimiz bu hareketliliği 12 ay sürdürüle bilir turizm çeşitliğinin artırılması üzerine olacaktır. Bunun için yerel yönetimler ve bakanlıklar nezdinde yapılması gereken çalışmaları yapacağız. Ayrıca özel sektöre de ciddi işler düşmektedir. Biz üyelerimizle birlikte alacağımız bu destekler ile tanıtım faaliyetleri ve turist akışının sağlanması için canla başla çalışacağız. Derneğimizin kuruluş ve tanıtım organizasyonuna katılımlarından dolayı değerli misafirlerimize ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederiz.”
Toplantıya katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, kendisine sorulan sorulara yanıt verirken Dernek Başkanı Hasan Şimşek’in taleplerinin de belirli bir program dahilinde yapılabileceği sinyalini verdi.
Dernek yönetimi ve üyeleri şu isimlerden oluştu;

ÜNTİSAD adına;
Dernek başkanı : Hasan ŞİMŞEK
Başkan yardımcısı : Osman DUVAR
Genel sekreter : Osman BAY
Sayman : Orhan YİĞİT
Yönetim kurulu üyesi : İsmail Hakkı KARA
Yönetim kurulu üyesi : Cem ÜREYENER
Yönetim kurulu üyesi : Serdar EROĞLU
Yönetim kurulu üyesi : Celal PATAK
Yönetim kurulu üyesi : Murat Han ŞEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika