Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye 1957 Spor’un Son Durumu - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2038 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye 1957 Spor’un Son Durumu

04 Ocak 2019 - 330 kez okunmuş
Ana Sayfa » Spor»Ünye 1957 Spor’un Son Durumu
Ünye 1957 Spor’un Son Durumu

Bölgesel Amatör Lig 4. grupta mücadele eden Ünye 1957 Spor’da yönetim sıkıntısı kısmen çözüldü.

Kulüp yönetiminin istifa etmesiyle başlayan olağanüstü süreçte kayyum ataması gelinen son nokta olurken kulübün piyasaya ve futbolculara olan borcu bu süreci de ayrı bir boyuta taşıdı. Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney kayyum heyeti olarak Osman çakıroğlu, Av. Koray Maral ve Murat Ülgen’e tebligat gönderdikten sonra kayyum heyeti Kaymakam Güney ile toplantı yaptı.

Toplantıda çıkan sonucun ise Ünye 1957 Spor Eski Başkanı Abdullah Sarı’ya kayyum görevi verilmesi ve kulübün borçlarının temizlenmesi olduğu öğrenildi. Kaymakam Güney’in ilk önce kayyum heyeti olarak belirlediği Osman Çakıroğlu ve Av. Koray Maral Oney Flaş FM’de katıldığı programda detayları paylaştı.

“Ünye İçin İnfial Olurdu”

Süreç hakkında değerlendirmede bulunan Av. Koray Maral, ” kayyum olarak görevlendirme yazımız hazırlanmış hatta Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sulh hukuk Mahkemesine başvuru dahi hazırlanmışken dünkü toplantıda yaşananlardan dolayı bu süreç bizim açımızdan durduruldu. Çünkü Ünye 1957 Spor’un kayyumluk görevini üstlendiğimiz takdirde belki mali anlamda kulüp toparlanabilecekti ancak bir şehir infialine sebep olabileceğini mevcut yöneticilerden tutunuz geçmiş tüm dönemlerin çok açık bir şekilde kayyumluk müessesesi işletildiği takdirde tek tek elden geçirilmesi gerekiyordu. Bununla birlikte mevcut bilançolar olmak üzere tüm süreci incelediğimizde Ünye’nin böyle bir duruma bir hesaplaşmaya sürecine girmektense bunu mevcut yönetimin çözmesinin daha uygun olacağını düşündük. Bu nedenle kayyum heyeti içerisinde yer almak istemedik. Kaymakamımız da bizim bu haklı düşüncemiz üzerine Ünye 1957 Spor’un en son ki yöneticisi Abdullah Sarı beye ki toplantıda o da vardı, görev verilmesi ve borçların silinmesi yönündeki sorunun giderilmesini uygun gördü ” dedi.

“Futbolcuların Çoğu Başka Kulüplerle Anlaşmış”

Kayyum heyetinde bulunan Eski kulüp Başkanı Osman Çakıroğlu ise “Kaymakam bey ile yaptığımız toplantıda ve futbolcularla yaptığımız görüşmeler de gördüğümüz tablo şu oldu; lig biterken futbolculara bu kulüp kapanıyor herkes kendine kulüp bulsun! Aradan geçmiş 15 gün, ligin ikinci devresinin başlamasına kalmış 15 gün futbolcuların çoğu başka kulüplerle anlaşmış. Futbolcular bir şekilde buradan lisanslarını kurtarma yolunda. Futbolcular beyin olarak Ünye’yi bitirmişler. Ünye 1957 Spor’da daha oynamak istemiyorlar. Futbolcuların %80-90’ı böyle. Ama sıkıntı nerede biliyor musunuz? bu çocukların çoğuna ödeme yapılmış. Aslında böyle bir şey söylenmeseydi bugün bunlar yaşanmazdı. Ünye 1957 Spor’un altı delik. Ünye 1957 Spor’un 1 kuruş gelecek geliri yok. Ayrıca Ünye 1957 Spor’un tüzüğünde yer alan borçsuz devir ile ilgili karşımıza çıkan tablo bambaşkaydı. 200 bin TL’nin üstünde sadece esnafa olan borç olduğunu öğrendik. Futbolculara ise maç başı, kalan peşinat borçlarının da olduğunu öğrendik” dedi.

“Kulübe Kalıcı Gelir Şart”

Eski Başkan Osman Çakıroğlu kendisinin 2002-2005 yılları arasında Ünyespor yöneticiliği yaptığını hatırlatarak “biz o dönem de diyorduk şimdi de tablo aynı. Ünye 1957 Spor’un ayakta durabilmesi için kalıcı gelirinin olması lazım. Sürekli esnaflara gidilemiyor. Ama bu zamana kadar maalesef böyle bir çalışma içerisinde olunamamış” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika