Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Belediyesi Genç Fidanlar Ve Seracılık Projesi Tamamlanıyor - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Belediyesi Genç Fidanlar Ve Seracılık Projesi Tamamlanıyor

19 Nisan 2023 - 34 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye Belediyesi Genç Fidanlar Ve Seracılık Projesi Tamamlanıyor
Ünye Belediyesi Genç Fidanlar Ve Seracılık Projesi Tamamlanıyor

Ünye Belediyesi’nin öncülüğünde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve 5 kurumun paydaş olduğu, istihdama katkı sağlamak adına başlatılan “Genç Fidanlar” projesi tamamlanıyor. Proje kapsamında fidancılık ve seracılık alanında eğitim gören kursiyerlere istihdam sağlanırken, aynı zamanda kurulan 2 adet serada Ünye Belediyesi bahçe ve süs bitkileri yetiştiriciliği de gerçekleştirecek.

Ünye Belediyesi öncülüğünde DOKA’nın desteklediği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı’nın paydaş olduğu “Genç Fidanlar” Projesi’ne yaklaşık 5 ay önce start verilmişti. Proje kapsamında gelecekte kendi serasını kurmayı düşünen ya da bu sektörde çalışacak olan 25 kursiyer “Seracılık, Hijyen Sanitasyon, Park Bahçe Bitkileri Yetiştiriciliği, Temel Pazarlama Yöntemi ve Geliştirme” ile finansman kaynaklarına ulaşabilmesi için “Proje Döngüsü ve Girişimcilik” eğitimleri almıştı.

Proje İle Ünye Belediyesi Üretim Gerçekleştirecek

Genç Fidanlar projesi ile Ünye Belediyesi istihdam sağlarken üretim de gerçekleştirecek. Kurulan seralarda belediyenin daha önce satın aldığı park bahçe biriminin ihtiyacı olan mevsimlik çiçek, çalı ve ağaççıkların üretimi de yapılacak”

“Önemli Bir Projeye Birlikte İmza Attık”

Proje hakkında bir açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye Belediyesi “Genç Fidanlar” Projesi çerçevesi içerisinde paydaşlarımızla birlikte DOKA’nın da katkıları ile Ünye’de önemli bir projeye imza attık. Ünye’de gençlerimizin istihdamına yönelik kendilerinin gelişimini sağlamak, onları hayata hazırlamak ve aynı zamanda da ilçemizin çalı, çiçek, fidan ve bitki türünde Park Bahçenin ihtiyacı olan peyzaj düzenlemelerinde tüm ürünleri kendi bünyemizde yetiştireceğiz. Bu süreç içerisinde ihtiyacımız olan bitki türlerinin temin edilmesinin yanı sıra gençlerimizin bu ortam içerisinde yetiştirilmesi ve geleceğe hazırlanması da önemlidir” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika