Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
ÜNYE BELEDİYESİ KADINLARIN YANINDA - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış : 27.0020 / Satış : 27.0507
Euro : Alış : 28.7571 / Satış : 28.8090
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 1969 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

ÜNYE BELEDİYESİ KADINLARIN YANINDA

17 Haziran 2023 - 20 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»ÜNYE BELEDİYESİ KADINLARIN YANINDA
ÜNYE BELEDİYESİ KADINLARIN YANINDA

Ünye Belediyesi yöresel ürünleri çeşitlendirilmesi ve pazarlanmasından, kadınların sosyal yaşamına kadar birçok alanda projeler ortaya koymaya ve hayata geçirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, yöresel ürünlerin hanımeli ile ekonomiye kazandırılması projesini genişleterek kadın girişimcilere desteklerin devam edeceğini açıkladı. 

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin ve İpekyolu Kadın Kooperatifi Başkanı Bahar Kastan ile birlikte ÜNKA Kadın Kooperatifi’ni ziyaret etti.

Başkan Tavlı, “Kadınlarımız Üreten Türkiye’nin Birer Paydaşıdır”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın üreten kadınlara yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Ünye Belediyesi tarafından hazırlanan ve DOKA’nın desteklediği “Yöresel Ürünler Hanımeli ile Ekonomiye Dönüşüyor” projesi kapsamında Taka Yöresel Ürün Pazarı geçtiğimiz yıl açılarak hizmete girmişti. Kadın girişimcilerin el emeği yöresel ürünler bu pazarda satışa sunulurken proje, ilçeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere yöresel ürünler tanıtılmasına katkı sunarken, kadın girişimcilere ekonomik kazanç da sağlıyor. 

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Taka Yöresel Ürün Pazarı’nı Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin ve İpekyolu Kadın Kooperatifi Başkanı Bahar Kastan ile birlikte Kooperatifimizi ziyaret etti. Kadın girişimcilerden çalışmalar hakkında bilgi verirken desteklerinden dolayı Başkan Tavlı’ya teşekkür etti.

Başkan Tavlı “Kooperatifimizi Büyüteceğiz”

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile yaptığımız ortak çalışmayla ilçemize kazandırdığımız ÜNKA Kadın Kooperatifimizi daha da büyütmek için çalışıyoruz. Ünye’miz geleceği adına birlikte birçok projeye imza attığımız Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanımız Hakan Gültekin ve İpekyolu Kadın Kooperatifi Başkanı Bahar Kastan ile birlikte Kooperatifimizi ziyaret ederek, Başkan Fahriye Aydın ve kadınlarımıza yapılabilecek çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunduk. Önümüzdeki süreçte hanım kardeşlerimize yönelik yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

Kadınca Yaşam Merkezi İnşaatında İnceleme

Başkan Tavlı, Başkan Gültekin ve beraberindekiler daha sonra kadınlara özel inşaa edilen “Kadınca Yaşam Merkezi”ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İçerisinde toplantı alanları, yüzme havuzu da dâhil olmak üzere çok sayıda donatı bulunan Kadınca Yaşam Merkezi yılsonuna kadar hizmete açılacak.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika