Warning: mysql_connect(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100337 Library:30121 in /home/u6905546/public_html/wp-content/themes/yhaber/header.php on line 2
Ünye Belediyesi’nden Çalışanlarına %80’e Varan Zam - Ünye Haber Takip
Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
Ünye Haber Takip Gazetesi
HAVA DURUMU
hava durumu

unye

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 26 Kategoride 2261 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA
Ünye Haber Takip Gazetesi

Ünye Belediyesi’nden Çalışanlarına %80’e Varan Zam

20 Eylül 2022 - 84 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yerel»Ünye Belediyesi’nden Çalışanlarına %80’e Varan Zam
Ünye Belediyesi’nden Çalışanlarına %80’e Varan Zam

Ünye Belediyesi ile Belediye İştiraki olan ÜNBEL A.Ş çalışanları arasında 2022-2024 yıllarını içeren toplu iş sözleşmesi düzenlenen programla imzalandı. Sözleşme dönemi boyunca %80’e varan oranda zam yapılan toplu sözleşme sonrası şirket işçileri memnuniyetlerini dile getirirken, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, imkânlar dâhilinde çalışanlar için ellerinden gelen iyileştirmeleri yaptıklarını kaydetti.

Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde işçilerin katılımları ile gerçekleşen Toplu Sözleşme programına Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Hizmet-İş Genel Başkan Vekili Mehmet Keskin, Hizmet-İş Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu, Belediye Başkan Yardımcıları, Ali Kemal Mehel, Orhan Gürel, Sendika temsilcileri ve şirket işçileri katıldı. İmza törenine katılan Başkan Tavlı’yı çalışanlar “Büyük Başkan” tezahüratları ve alkışlarla karşıladı.

Başkan Acu, “Belediye Başkanımıza Destekleri Nedeniyle Teşekkür Ediyorum”

Programda konuşan Hizmet-İş Sendikası Ordu Şube Başkanı Nevzat Acu, “Birkaç aydır devam eden toplu iş sözleşmesini Allah’a çok şükür 15 gün önce tamamladık. Bu süreç içinde Genel Başkan Vekilimizin ve Belediye Başkanımızın büyük desteği oldu. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Başkan Vekili Keskin, “Başkanımız Çalışanlarının Yüzünü Güldürdü”

Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgi veren Genel Başkan Vekili Keskin ayrıca “Belediye Başkanımızın ‘Benim işçimin yüzü gülerse Ünye’nin yüzü güler’ mantığıyla hareket etmesi toplu sözleşmede mutlu sona erişmemize neden olmuştur” diyerek Başkan Tavlı’ya gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Tavlı, “Personelimiz Pandemide Canla Başla Çalıştı”

Pandemi döneminde üstün gayret gösteren Belediye çalışanlarına teşekkür eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Pandemide ülkemiz sağlık ordusu olarak çok ciddi anlamda, Dünya’nın en gelişmiş ülkelerinin seviyesinde ve standardında insanlarımıza hizmet ettiler ve sağlığına kavuşmalarına vesile oldular. Ama bununla birlikte kolluk kuvvetlerimiz ve belediye çalışanlarımız da canla başla çalıştılar. Bu nedenle o süreçte hizmet veren siz değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tavlı’dan Şirket Çalışanlarına İki Müjde Daha

Başkan Tavlı toplu iş görüşmelerinde anlaşmaya varılmasına rağmen çalışanların lehine iki iyileştirme daha yaptıklarının müjdesini şu cümlelerle verdi; “Özellikle masada biz sözleşmeyi bir miktar anlaşma noktasına getirmiştik ama sendika temsilcilerimizin bir iki hususta ricalarını da değerlendirerek hafta sonu mesailerinin çarpanı eskiden 1 iken, bunu 2.7 seviyelerine getirdik. Sözleşme süresince sosyal haklardaki artış önceden söz konusu değildi. Bu konuda da yaptığımız çalışma sonucunda sosyal haklara %15 oranında zam yaptık. Bu yaptığımız çalışmada sizlerin mutlu olduğunu görmek bizi de çok memnun etti. Eğer siz evinizdeki tencerenizde kaynayacak yemeği, aşı temin etme konusunda sıkıntı oluşturmuyorsa Ünye’ye ve sizden hizmet bekleyen hemşerilerimize çok daha fazla çok daha verimli ve kaliteli hizmet üreteceğinize yürekten inanıyorum.”

Başkan Tavlı ayrıca çalışanların maaşlarında yapılan iyileştirmenin ardından 2023 ve 2053 hedeflerini işaret ederek “Hemşerilerimizin bizden beklentilerine en üst düzeyde cevap vermek için 7/24 esasıyla el birliği ve gönül birliğiyle, aşkla ve şevkle hizmet edeceğinize yürekten inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından işçi temsilcileri Başkan Tavlı’ya çiçek takdim ederken program toplu fotoğrafla sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
TemaFabrika